Спектра

Во периодот од 16-ти до 18-ти февруари оваа година, на подрачјето на СВР Охрид се реализирани повеќе сообраќајни акциски контроли. -Полициските службеници ...
сите 73 | | | веќе видена

Со 140 гласа “за” бугарското народно собрание го ратификува протоколот за зачленување на Северна Македонија во НАТО. На денешното ратификување не присуствуваа ...
сите 49 | | | веќе видена

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи во рамките на посетата на Брисел одржа брифинг пред претставниците на Работната ...
сите 82 | | | веќе видена

Кумот на познатиот српски пејач Шабан Шаулиќ, кој во неделата загина во сообраќајна несреќа во Германија, тврди дека пејачот бил врзан со појасот, но од ударот ...
сите 167 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев придружен од заменикот на претседател задолжен за економски прашања и за координација со ...
сите 24 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука формира работна група која има изготвено и извештај и предлог-мерки. И предложивме на Владата да донесе решение за ...
сите 7 | | | веќе видена

Денес во Охрид беше објавен и промовиран новиот скратен број 13 112 за СОС повици кон Планинската спасителна служба. Станува збор за пракса која за прв пат се ...
сите 15 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 104 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 2 | | | веќе видена

Владата и сите други државни институции на Република Северна Македонија, вложуваат големи напори за унапредување на бизнис климата во државата. Нашата држава ...
сите 6 | | | веќе видена

Елеазар е новиот проект на Маја Кикириткова Трајковски со кој се враќа на модната сцена во Македонија. По неколку годишна пауза, модната сцена го добива своето ...
сите 12 | | | веќе видена

Cе известуваат сите граѓани на Oпштина Струга дека од 18.02.2019 година, Градоначалникот на Општина Струга, како и раководителите на сектори и одделениа ќе ги ...
сите 2 | | | веќе видена

next