Спектра

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска на прес - конференција уште еднаш ја појасни Спогодбата којашто на 17 јуни ја потпишаа Република ...
сите 33 | | | веќе видена

„Струмица е во Европа, ајде Македонија да ја внесеме во Европа!“ ги повика своите сограѓани струмичани Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран ...
сите 95 | | | веќе видена

Последната тешка сообраќајна незгода што се случи вчера, при што загина 36-годишен охриѓанец- моторциклист, повторно го наметнува прашањето- колку се ...
сите 7 | | | веќе видена

После две кола без пораз ФК Лабуништа 2011 како домаќин во Струга на грдаскиот стадион во комшиското дерби од 6-тото коло го пречекува ФК Струга , кој беше ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски вчера се сретна со жителите на неколку населени места од општина Крива Паланка ...
сите 34 | | | веќе видена

Проектот за развој и промоција на туризмот во земјите од Западен Балкан ги претстави своите активности на 11. Викенд Медиа Фестивал кој се одржува во ...
сите 54 | | | веќе видена

Албанскиот Парламент, без присуство на опозицијата, со 75 гласови „за“ниту еден против или воздржан, го усвои законот за Националниот театар. Законот е со ...
сите 19 | | | веќе видена

Во дијалогот меѓу Приштина и Белград за конечен договор меѓу двете земји, не смее да се отвори каква било дебата за корекција на границите, изјави премиерот на ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 86 | | | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „разбојништво“, Секторот за внатрешни работи Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе ...
сите 72 | | | веќе видена

next