Спектра

Регионалното Зружението на ветераните од одбраната и безбедноста на Република Македонија, за општините од западниот регион, со седиште во Охрид, веријатно, во ...
сите 5 | | | веќе видена

Два натпревари изминатата ноќ привлекоа големо внимание во НБА лигата, трилерот што во Тексас го одиграа Сан Антонио Спарс и Денвер Нагетс, односно дуелот на ...
сите 83 | | | веќе видена

Сребреничката мајка, Зејна Суљиќ, на која во периодот на војната во Босна и Херцеговина и’ ги убија сите шест синови, снаата и двата внука, почина на 85 ...
сите 8 | | | веќе видена

Поранешната државна секретарка на САД Хилари Клинтон изјави дека нема да се кандидира за претседател на изборите во 2020 година, јави Си-Ен-Ен. Со тоа таа ...
сите 18 | | | веќе видена

САД и се заканија на Турција со сериозни последици ако не се откаже од купувањето на системите С-400 од Русија, при што портпаролот на Пентагон ја советуваше ...
сите 28 | | | веќе видена

Според пишувањата на АС, Реал Мадрид полека почнува да прави планови за реконструкција на составот која ќе се случи летоска, уште сега неколку играчи се на ...
сите 47 | | | веќе видена

Палењето и сечењето на трската, особено во овој период од годината има катастрофални последици по живиот свет, предупредуваат екологистите и љубителите на ...
сите 38 | | | веќе видена

„Свесни сме дека не може да победи кандидат Албанец само со поддршка од албанските партии“. Победа може да донесе заеднички кандидат на двете најголеми ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерот за поморство на Грција, Фотис Кувелис, смета дека со Договорот од Преспа се отвораат можности за соработка за пристаништето во Солун. Кувелис во ...
сите 14 | | | веќе видена

next