Спектра

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „разбојништво“, Секторот за внатрешни работи Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе ...
сите 72 | | | веќе видена

Есента во Македонија и на северната хемисфера почнува утре во 03 часот и 54 минути. Во исто време на јужната хемисфера почнува пролетта. Есента ќе трае до 21 ...
сите 295 | | | веќе видена

Претседателката на третата по голема албанска политичка партија, Движењето за социјалистичка интеграција, Моника Круемади изјави дека доколку би имала 92 ...
сите 16 | | | веќе видена

Членот на Претседателството на БиХ, Младен Иваниќ, рече дека Сергеј Лавров на денешната средба објавил дека Русија е за спроведување на Дејтонскиот мировен ...
сите 40 | | | веќе видена

Од денска Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој започна со првите исплати за финансиските средства од договорите склучени со ...
сите 85 | | | веќе видена

Висока воена делагација, предводена од генерал - мајор Стивен Креј, командант на националната гарда на државата Вермонт од САД, вчера го посети ОУ Братство ...
сите 7 | | | веќе видена

Од засега неутврдени причини, вчера претпладне, во месноста „Брестој“ помеѓу селата Требеништа и Мешеишта-општина Дебарца, избувнал пожар и ги зафатил околните ...
сите 14 | | | веќе видена

next