Спектра

Леброн Џејмс се врати во Мајами, но не го респектираше претерано својот поранешен клуб. Тој ги предводеше Лејкерси до нова победа (113-97) со 51 поеин и осум ...
сите 77 | | | веќе видена

Во експлозија на автомобил бомба во ирачкиот град Тикрит загинаа пет лица, а 16 се повредени, соопшти полицијата. Експлозијата разнела 12 автомобили кои се ...
сите 47 | | | веќе видена

Феноменалната партија на Кајри Ирвинг му помогна на тимот на Бостон Селтикс да дојде до триумф во дербито на Источната конференција против Торонто Репторс. Тој ...
сите 99 | | | веќе видена

Москва ќе биде подготвена за продолжување на трасата на гасоводот „Турски поток“ кон Европа, дури откако ќе добие гаранции од ЕУ дека и овој проект нема да ја ...
сите 12 | | | веќе видена

Деновиве од страна на МВР назначен за нов командир на полициска станица за граничен надзор во Лабуништа е Едис Демироски од Лабуништа кој го замени досегашниот ...
сите 6 | | | веќе видена

На 17-ти ноември оваа година, околу 03 часот, пред угостителски објект во Вевчани, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка во која учествувале Т.П. (28), ...
сите 42 | | | веќе видена

Вчера во Демир Хисар во организација на Библиотекарското здружение на Македонија се одржа традиционалниот Републички натпревар „Млади библиотекари“. Првото ...
сите 3 | | | веќе видена

next