Спектра

Денес, министерот за надворешни работи Никола Димитров, оствари средба со министерот за надворешни работи на Кралството Данска, Андерс Самуелсен, кој ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Андрес Самуелсен, министер за надворешни работи на Кралството Данска. ...
сите 26 | | | веќе видена

Со потопни пумпи од вчера попладне се врши дотур на свежа вода во каналот Студенчишта, каде на десетици тони плашица им се заканува угинување поради нискиот ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација го доби противникот во полуфиналето од Лигата на нациите, а тоа е селекцијата на Косово, која победи во последниот меч и ...
сите 25 | | | веќе видена

Koшаркарите на Мајами Хит влегоа во серија од три порази, откако ноќеска на домашен терен загубија од Бруклин. Ниту Хасан Вајтсајд со својот дабл-дабл ефект од ...
сите 12 | | | веќе видена

На конференцијата на „Харвард“ учествуваа над 400 учесници од 75 различни држави, кои презентираа научни трудови. Дел од нив беа и Билјана и Викторија Чавкоски ...
сите 3 | | | веќе видена

Талибанците соопштија дека не се вмешани во вчерашниот самоубиствен напад во Кабул, при што загинаа 55 лица, а над 70 се повредени. Нападот беше насочен врз ...
сите 34 | | | веќе видена

Младите во Албанија се помалку се школуваат, се повеќе емигрираат. Тоа се потврдува со податокот дека во средните училишта во Албанија, оваа учебна година има ...
сите 4 | | | веќе видена

next