Спектра

Од СВР Охрид информираат дека дене и утре, 3 и 4-ти октомври, активниот состав на полициската станица од Општа надлежност и полициската станица за безбедност ...
сите 6 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, истакна дека никако не пие алкохолни пијалаци, нагласувајќи дека тој би се „претворил во хаос“ ако му се оддадел на ...
сите 3 | | | веќе видена

ЈЗУ Завод за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања –Охрид, по повод Светскиот ден на срцето, што годинава се одбележува под ...
сите 13 | | | веќе видена

Коcовскиот премиер Рамуш Харадинај во синоќешното интервју за приштинската телевизија Т7 повторно ги отфрли идеите на претседателот Хашим Тачи за „корекција на ...
сите 97 | | | веќе видена

Македонската академија на науките и уметностите во соработка со Владата на Република Македонија, Народна банка на Република Македонија и Стопанската комора на ...
сите 51 | | | веќе видена

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев и неговиот грчки колега Алексис Ципрас се меѓу фаворитите за Нобеловата награда за мир. Ова за грчката агенција ...
сите 10 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата за туризам, г-дин Љупчо Јаневски на претстојниот настан ќе биде панелист на тема: “Aвтентичните дестинации и исклучителни искуства- ...
сите 17 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев учествува на седмиот по ред „Самит 100 – Бизнис лидери ...
сите 85 | | | веќе видена

Меѓу повеќето точки на дневен ред од програмата за работа на владата и од интерес за граѓаните, на денешната седница на предлог на Секретаријатот за европски ...
сите 19 | | | веќе видена

next