Спектра

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, на свеченоста која се одржа во вилата „Билјана“ во Охрид, вчера го додели признанието „Инженерски прстен ...
сите 2 | | | веќе видена

Согласно одлуката на охридскиот совет за спроведување на превентивна систематска дезинсекција на територијата на општината како општа противепидемиска мерка во ...
сите 20 | | | веќе видена

Сопствениците на рибници ќе бидат субвенционирани за производство на риби. Ќе добиваат средства за изградба на нови и реконструкција на постојните риболовни ...
сите 16 | | | веќе видена

Со претстава што се одржа вчеравечер на малиот плоштад кај ТЦ Амам, заврши јазично-музичкиот камп по германски јазик во организација на Гете-Институт Скопје. ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Макеоднија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и министерот задолжен за ...
сите 18 | | | веќе видена

Вулканот Шинмоедаке во Јапонија, познат по филмот за тајниот агент Џејмс Бонд, денеска првпат од април имаше експлозивна ерупција при што исфрли чад и огнени ...
сите 10 | | | веќе видена

Според аргентинските медиуми, играчите имале состанок по кој побарале од федерацијата да го отпушти Сампаоли. Лео Меси и останатите фудбалери сакаат Хорхе ...
сите 74 | | | веќе видена

Холандскиот парламент го блокираше почнувањето на разговорите за пристап на Албанија со Европската Унија пред самитот на Унијата следната недела. На тој самит ...
сите 367 | | | веќе видена

Второто пријавување и запишување на учениците во средните јавни училишта ќе се врши на 28 јуни 2018 година, а резултатите од запишувањето и слободните места ќе ...
сите 39 | | | веќе видена

Хуманитарната природа на спортот ги спои најголемите спортисти во Македонија за една добра и доблесна цел на акцијата „Шампионите за вас“, која е во склоп на ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, вчера(21.06.2018) оствари работна посета на Општина Прилеп, каде имаше средби со ...
сите 15 | | | веќе видена

next