Спектра

Најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот, Ван Дајк синоќа со гол во судиското продолжение донесе голем бод за Холандија против Германија во Лигата на ...
сите 8 | | | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „несовесно работење во службата“, Полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против ...
сите 141 | | | веќе видена

Во текот на ноќта најмногу дожд наврнал во Охрид, 15 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура достигна 6 ...
сите 206 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска го прими новоименуваниот шеф на Канцеларијата за врски на НАТО во Република Македонија, полковникот ...
сите 71 | | | веќе видена

next