Спектра

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ изјави дека ќе испрати протест до ОН поради присуство на членови на приштинската делегација во зградата ...
сите 31 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Ердоган го повика Берлин да екстрадира стотици поддржувачи на германскиот проф. Фетулах Гулен, проповедникот на Германија, ...
сите 44 | | | веќе видена

Синоќа во 00:30 часот на улицата „Франклин Рузвелт“ бр.63 во близина на зградата на СЈО од страна на непознати лица во патчинчко возило пукано е во возило од ...
сите 45 | | | веќе видена

На охридско - струшкото крајбрежје се повеќе се чувствува недостиг од хотелски капацитети, посочуваат хотелиерите. Сегашните 7000 легла во хотелските ...
сите 7 | | | веќе видена

По повод Светскиот ден на туризмот, на традиционалната манифестација што Министерството за економија ја организира секоја година, министерот за економија ...
сите 9 | | | веќе видена

Мистериозната смрт на малата Милица Богдан(9) од Србија која почина под неразјаснети околности кога се врати од улица каде си играла, по што почнала да ...
сите 2 | | | веќе видена

Косовското Јавно обвинителство има покренато обвиненија против неколку членови на владиниот Кабинет за „злоупотреба на службената должност“ и за „корупција“, а ...
сите 12 | | | веќе видена

next