Спектра

Смртоносна дрога позната како „Мајмунски прав“ се појави на забавите низ Австралија, а поради сериозноста на ситуацијата, австралиските власти испратија ...
сите 9 | | | веќе видена

Грип зема замав во Србија, додека во Хрватска бележи и први смртни слачи. Таму досега починале две лица. Во двете земји е регистриран грипот А Х1Н1, познат ...
сите 10 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Oпштина Струга, Екипите на „ЈП Комунално“- Струга како и компаниите ангажирани за чистење на патот работат на расчистувањето на снегот во ...
сите 92 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска пред состанокот на Работниот комитет за евроинтеграциите изјави дека има чувство оти во ...
сите 117 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши заедно со заменик генералниот директор на ЕЛЕМ Фатмир Лимани го посетија ТЕЦ Осломеј, како и локацијата предвидена за ...
сите 11 | | | веќе видена

Унапредување на правата и овозможување подобри услови за лицата со попреченост беше и останува приоритет на Министерството за труд и социјална политика и ...
сите 20 | | | веќе видена

Српската премиерка, Ана Брнабиќ изјави дека не гледа никаков знак за постигнување на компромис со Приштина, но мора да дојде до тоа, доколку Србија сака да ...
сите 29 | | | веќе видена

Денеска во Македонија ќе преовладува претежно облачно време со умерен, повремено засилен северен ветер и со провејување на снег. Во јужните делови ќе има ...
сите 321 | | | веќе видена

next