Спектра

Министерството за труд и социјална политика повторно започна активности за заштита и сместување на бездомните лица кои се наоѓаат во импровизирани живеалишта ...
сите 29 | | | веќе видена

Комисијата за спроведување на постапката за избор на Универзален снабдувач, со која претседава академикот, проф д-р Глигор Каневче, вчера по истекот на рокот ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев вчера прими делегација на Јужното крило за здружените сили на НАТО, предводена од командантот на ...
сите 35 | | | веќе видена

Договорот од Преспа е многу важен чекор за стабилноста на регионот и за односите меѓу Македонија и Грција, изјави специјалниот претставник на ОН, Метју Нимиц, ...
сите 114 | | | веќе видена

Повеќе средства за лицата со посебни потреби, решавање на инфраструктурни проблеми, повеќе средства за изградба на детски и спортски игралишта, меѓу другото, ...
сите 7 | | | веќе видена

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај изјави дека високата претставничка на Европската Унија за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини го „задушила“ ...
сите 139 | | | веќе видена

Полицаец од Турција, револтиран што неговото барање за преместување е одбиено, денеска го убил шефот на полициската станица во градот Риза, во северниот дел на ...
сите 4 | | | веќе видена

САД распоредија пунктови за набљудување долж сириско-турската граница, и покрај повикот на Анкара да се откажат од таа намера. – По наредба на министерот за ...
сите 99 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија како овластен предлагач за уставни измени во рок од два дена треба да достави сублимиран извештај од јавните дискусии за ...
сите 110 | | | веќе видена

next