Спектра

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и членовите на Владата на РСМ, на платото пред владата, го пречекаа премиерот Алексис ...
сите 52 | | | веќе видена

Охрид гордо ќе чекори по патот на достоинството и можностите, а не понижено по патот на црнилата и небиднината, рече на денешната прес конференција кандидатот ...
сите 46 | | | веќе видена

Во рамки на официјалната посета на претседателот на Владата на Грција, Алексис Ципрас, министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски ...
сите 21 | | | веќе видена

Собранието расправаше за новиот предлог закон за тутун. Со него треба да се укинат евидентните листови, а законското решение ќе важи од следната година. Во ...
сите 8 | | | веќе видена

Две деца загинаа, а 20 се повредени кога силен воздушен вител, познат како „воздушна пијавица“, во кинеската провинција Хенан кренал во воздух гумен дворец од ...
сите 3 | | | веќе видена

Инспекцискиот совет по чија наредба изминатиот период се изврши координиран инспекцски надзор на струшкото крајбрежје, не утврдил неправилности на плажите и ...
сите 2 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија на својата 128-ма седница ја разгледа и усвои Информацијата за реализација на проектот „Надградба на објектите за ...
сите 23 | | | веќе видена

Патниот правец Охрид-Ресен, преку националниот парк „Галичица“ од денес ќе биде отворен за сообраќај за сите видови возила. На овој патен правец, од клучката ...
| | веќе видена

Семос Академија распиша Конкурс за доделување стипендии на тема „S.O.S“, за академската 2019/2020 година за образовните профили Графички дизајнер и Веб ...
сите 6 | | | веќе видена

Во рамки на своите законски надлежности и овластувања, а во пресрет на Велигденските празници кога се очекува голем број гости да ги посетат Охрид и Струга, ...
сите 2 | | | веќе видена

next