Спектра

Oд денеска до 20-ти јули во кафе бар „Шила“ во Охрид ќе биде отворена изложбата на фотографии со наслов „Јас припаѓам тука“. „Припаѓам тука – Што ве инспирира ...
сите 8 | | | веќе видена

Околу пладне и попладне не очекува нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и крајните источни делови. Ќе дува умерен северен ...
сите 237 | | | веќе видена

Во организација на Едрличарските клубови „Развигор 103“ и „Снегар“, викендов во Струга се одржа државното првенство во едрење на даска. Севкупен победник е ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерството за здравство ќе биде подготвено да ги распише новите огласи за вработување во септември. Најголеми потреби од кадар има во Здравствениот дом во ...
сите 16 | | | веќе видена

Заменичката на премиерот и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска денеска во Владата се сретна со потпретседателот на Националниот комитет на кинескиот ...
сите 43 | | | веќе видена

Поранешниот тренер на Барселона, Луис Енрике според шпанска ,,Марка” од денес седнува на жешкото столче на ,,Фуријата”. Оваа информација се потврди со тоа што ...
сите 27 | | | веќе видена

Најмалку 14 лица загинаа синоќа во југозападниот дел на Никарагва при судир меѓу владините сили и противниците на претседателот Даниел Ортега, информираат ...
сите 5 | | | веќе видена

Хрватската полиција во едно комбе во близина на градот Кореница откри и приведе 30 мигранти од Пакистан и еден од Индија, за кои е утврдено дека илегално ...
сите 41 | | | веќе видена

next