Спектра

Еден од најскапите европски тимови, Пари Сен Жермен се наоѓа во многу незавидна ситуација во Лигата на шампионите. „Светците“ во пресрет на петтото коло се ...
сите 22 | | | веќе видена

Поради спуштање на постуден воздух од север ќе се задржи облачно, студено и ветровито време со повремени врнежи кои на планините и на повисоките места ќе бидат ...
сите 190 | | | веќе видена

Општина Струга во соработка со „Македонија Пат“ продолжува со асфалтирање на дел од улица „Партизанска“ , односно од кружниот тек во близина на Црвен Крст до ...
сите 13 | | | веќе видена

Најмалку 22 лица загинаа, и уште толку се повредени при серија експлозии и пожар во реон на хемиска фабрика во северната кинеска провинција Хебеј. Локалните ...
сите 36 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Петро Порошенко рече дека Русија драматично го зголеми своето воено присуство на границата со Украина и наведе дека на неговата земја ѝ ...
сите 246 | | | веќе видена

Проблемот со загадувањето е резултат на повеќедецениска негрижа и не може да се реши поинаку освен со систем кој ќе ги таргетира корените односно кој ќе ...
сите 72 | | | веќе видена

Вечерва „Олимпико“ ќе биде домаќин на директниот дуел за првото место во групата Г од Лигата на шампионите. Рома ќе го пречека Реал Мадрид, кој игра ...
сите 62 | | | веќе видена

Украина прогласи воена состојба, откако Русија вчера заплени три нејзини бродови, кога тие се обидоа да излезат на Азовско Море. Притоа е приведен и 23-член ...
сите 145 | | | веќе видена

next