Спектра

Најголемата албанска опозициска Демократска партија порача дека ниту побарала ниту ќе побара пазарење со премиерот Еди Рама и оти целта на седумте точки во ...
сите 67 | | | веќе видена

Неодговорен граѓанин истурил шут во национакниот парк Галичица, во непосредна близина на управната зграда на паркот. Случајот е забележан од вработените во ...
сите 15 | | | веќе видена

Во рамките на детската недела, децата и вработениете во градинките „Сонце“ и „Пеперутка“ во соработка со Црвен крст – Струга организираа хуманитарен ден кој ...
сите 8 | | | веќе видена

Заменик Претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг, кој е во ...
сите 12 | | | веќе видена

„25-те години билатерални односи помеѓу Германија и Република Македонија се вистински патоказ како се градат цврсти мостови меѓу две земји и во политиката и во ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и ...
сите 17 | | | веќе видена

Еден полицаец е убиен, а шестмина се повредени во огнена престрелка со маж кој како заложници држел деца во својата куќа во луксузниот кварт во Флоренс, Јужна ...
сите 4 | | | веќе видена

next