Спектра

Претседателот на косовското Собрание, Кадри Весели е убеден дека до крајот на оваа година граѓаните на Косово ќе можат да патуваат во Европа без визи. Весели ...
сите 146 | | | веќе видена

Атина и Анкара са договорија да вложат напори за намалување на тензијата во пограничните региони на Егејското Море, изјави премиерот на Грција, Алексис Ципрас ...
сите 66 | | | веќе видена

Официјална Атина и даде рок на Русија до денеска да ги повлече двајцата дипломати од Грција кои се под сомневање дека се обиделе да го поткопаат договорот за ...
сите 99 | | | веќе видена

Повеќе борови дрва нелегално се пресечени во населбата „Бејбунар“, во близина на 110 киловолтната трафостаница на „ЕВН“, на подножјето од Националниот парк ...
сите 3 | | | веќе видена

Струга е дел од градовите во кои оваа сабота (14.07), ќе биде прославена добиената покана за влез на Македонија во НАТО Алијансата. Прославата во Струга е ...
сите 201 | | | веќе видена

Само од граѓаните на Македонија зависи дали земјата ќе стане членка на Алијансата, порача од Брисел словенечкиот амбасадор во НАТО, Јелко Кацин. „Одлуката во ...
сите 118 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев утринава, пристигнувајќи на вториот ден на самитот на НАТО, ги повика граѓаните на Македонија на 14 јули на заедничка прослава во 15 ...
сите 140 | | | веќе видена

Францускиот претседател, Емануел Макрон, изјави денеска дека не се согласува со оценката на неговиот американски колега, Доналд Трамп дека Русија целосно ја ...
сите 59 | | | веќе видена

Граѓаните на земјите членки на ЕУ имаат рок до 16 август да гласаат за тоа дали се за задржување на летното сметање на времето или сакаат да се укине оваа, за ...
сите 2 | | | веќе видена

Четири лица, од кои две деца, загинаа откако запрежната кола на која се возеле се превртела во поплавената река на истокот во Романија, соопштиле тамошните ...
сите 17 | | | веќе видена

next