Спектра

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Олта Џачка, министерка за одбрана на Република Албанија. На средбата ...
сите 14 | | | веќе видена

Завчера околу 20.00 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Франгово“, при обиколка, кај одводeн канал на брегот на Охридското во ...
сите 41 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, се сретна со амбасадорот на СР Германија, Н.Е. Томас Герберих и со д-р ...
сите 34 | | | веќе видена

Војниците на АРМ и цивилните служби на Министерството за одбрана на Северна Македонија ќе можат да ги користат воените полигони во Бугарија. Како што пишуваат ...
сите 5 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска побара оставка од директорот на затворот „Шутка" Ѓоко Котевски, по вчерашните два инцидента во дворот на оваа казнена институција, ...
сите 397 | | | веќе видена

Како дел од активностите за одбележување на Денот на ретките болести, во Охрид ќе се одржи проекција на филмот „Лицата на Лафора“. Настанот ќе се одржи вечерва ...
сите 45 | | | веќе видена

Почитувани, Македонската јавност сведочи за еколошката катастрофа на струшкото крајбрежје. Без трошка свест се пали трската на крајбрежниот појас ...
сите 18 | | | веќе видена

Заради најавениот масовен протест на опозицијата во Албанија, за време на кој се шпекулира дека ќе има и обид за насилно влегување во Собранието, претседателот ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска прими писмо од Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп кое ...
сите 2 | | | веќе видена

next