Спектра

Кандидатите за градоначалник на Охрид, денес ќе одржат средба со претставници на Државната и Општинската изборна комисија. Во Охрид доаѓаат претседателот на ...
сите 45 | | | веќе видена

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи имаше средба со Амбасадорката на Австралија за Северна Македонија, Рут Стјуарт. На ...
сите 15 | | | веќе видена

Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани девизи, цигари, ...
сите 34 | | | веќе видена

Општина Струга ја известува јавноста дека нивото на реката Црн Дрим во изминатите два дена беше спуштено за одредено ниво поради неопходност од градежни зафати ...
сите 10 | | | веќе видена

Иран, како одговор на тоа што САД ја внесоа Армијата на Револуционерната гарда во списокот на терористички организации, соопшти дека и тој ја внесува ...
сите 25 | | | веќе видена

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган кој вчера престојуваше во еднодневна посета на Москва овде се состана со својот колега рускиот претседател Владимир Путин. ...
сите 5 | | | веќе видена

Полна сала млади девојчиња со внимание ги слушаа советите и животните приказни на жени- ентузијастки кои низ времето докажале дека „Таа“ го заслужува битното ...
сите 20 | | | веќе видена

УНЕСКО денес го затвора извештајот за Охрид од кој ќе зависи и тоа дали ќе го задржи престижниот статус на светско културно наследство. Информациите кои беа ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и градоначалникот на Општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, по повод Меѓународниот ден на ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска во хотелот „Дрим“ во Струга ќе се одржи промоција на „Анализата на јавните набавки во општините на Југозападниот регион“. – Целта на настанот е ...
| | веќе видена

ФК Лабуништа со 0:1 на гостински терен и со целосен плен се врати од гостувањето во Куманопво против Гоблен , и целосно се рехабилитира од кризата што го ...
сите 19 | | | веќе видена

next