Спектра

Албанскиот премиер Еди Рама синоќа се сретна со лидерот на Движењето “Самоопределување” и иден премиер на Косово Албин Курти. Средбата траела неколкучаса, а за ...
сите 48 | | | веќе видена

Во рамките на кампањата за промоција на стручното образование и занимања, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев вчера ја посети ...
сите 10 | | | веќе видена

Дисциплинската комисија во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) покрена постапка против Фудбалскиот клуб Дрита за „трето“ полувреме после натпреварот со ...
сите 71 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива Охрид ЅОЅ и Здружението за заштита на животните и животната средина Е.Д.Е.Н. денеска ќе го промовираат Прирачникот за правна самопомош ...
сите 6 | | | веќе видена

Атлетската манифестација „Охрид трчат“, во партнерство со ЕКИПА, e биде дел од престижниот маратон во словенечката престолнина Љубљана кој се одржува денеска и ...
сите 9 | | | веќе видена

Вчера во просториите на Противпожарниот Сојуз- Струга се одржа триесет и четвртиот Општински Противпожарен квиз- натпревар во кој учестуваа ученици од ООУ ...
сите 7 | | | веќе видена

Играчот за врска на Арсенал за „Тhe Athletic“ зборуваше за непријатната епизода од својот живот и изрази желба да остане во лондонскиот тим и да се бори за ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, заменик министерот Ѓонул Бајрактар, градоначалникот Висар Ганиу, и швајцарската амбасадорка Сибил ...
сите 8 | | | веќе видена

Деновиве во Струга беа организирани неколку работилници каде што средношколците ги идентификува проблемите на шумите на Галичица и Јабланица, Oхридското Eзеро, ...
сите 6 | | | веќе видена

Охридскиот дијалог претставува стратешкиот дијалог за унапредување на прогресивните и напредни решенија за предизвиците со кои се соочува Северна Македонија и ...
сите 41 | | | веќе видена

next