Спектра

Косовскиот вицепремиер Беџет Пацоли изјави дека поделбата на Косово не е на преговарачка маса во рамките на дијалогот помеѓу Србија и Косово и дека е „ризична“ ...
сите 177 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ ја заврши средбата со шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини и се враќа во Белград, јави Танјуг. Вучиќ си ...
сите 289 | | | веќе видена

– Центарот за дијализа „Диамед“ Македонија изврши обнова на опремата за лекување и следење на најновиот технолошки развој во третманот на бубрежно болните ...
сите 5 | | | веќе видена

Францускиот сенатор и претставник на француските државјани кои живеат надвор од Франција, Оливер Кадик, денеска во македонскиот Парламент ќе се сретне со ...
сите 38 | | | веќе видена

Австрискиот премиер Себастиан Курц ги повика македонските граѓани да излезат на референдумот и да гласаат „за“ Договорот за името и за европската перспектива ...
сите 36 | | | веќе видена

Српскиот шампион Црвена Звезда пред една недела одигра меч за историјата кадена гостувањето кај Салзбург успеа да направи реми и да обезбеди пласман во ...
сите 53 | | | веќе видена

Неименуван функционер откри дека членови на администрацијата работат на попречување на агендата на Трамп, со цел да ја заштитат земјата од неговите „најлоши ...
сите 34 | | | веќе видена

Најмалку 20 лица загинаа, а 70 беа повредени во два терористички напади во Кабул денес, а целите беа борачки клуб, новинари и службата за итни случаи, објавија ...
сите 18 | | | веќе видена

next