Спектра

Тринаесетгодишниот охриѓанец Марко Пејчиновски денеска ќе го почне својот нов подвиг – да исплива ултра маратон долг 64 километри, од Охрид до Свети Наум до ...
сите 101 | | | веќе видена

Директорката Лескароска не го криеше задоволството од победата на гостински терен, но потенцираше дека без еуфорија треба да се продолжи бидејќи овае прво коло ...
сите 27 | | | веќе видена

Со големата поетска манифестација „Мостови“, вчера вечер на Мостот на поезијата, на истекот на Црн Дрим од Охридско Езеро, Струга и стружани се простија од ...
сите 7 | | | веќе видена

Екипи на охридската Противпожарна единица, со две возила и соодветен број пожарникари од вчера го гасат пожарот, кој во попладневните часови избувна над селото ...
сите 188 | | | веќе видена

Со помош на Фондот за иновации и технолошки развој, „Пакомак“ стана првата македонска компанија што го воведува светскиот тренд во рециклирањето – повратни ...
сите 21 | | | веќе видена

Рекордна количина од 342 килограми марихуана е запленета на граничниот премин Карасовиќи кај Дубровник. Полицискиот оддел Дубровник-Неретва ја прогласи оваа ...
сите 30 | | | веќе видена

После напорните подготовки на врата ни е долгоочекуваниот почеток на натпреварувачката сезона. Мотивирачки стартувавме со победа во 1/16 финалниот натпревар од ...
сите 12 | | | веќе видена

Почитувањето на правата на грчкото малцинство е услов за добивање на датум за преговори за влез на Албанија во ЕУ, напишал грчкиот премиер Киријакос Мицотакис ...
сите 151 | | | веќе видена

next