Захариева: Голема грешка е стопирањето на Македонија

3 копии

Историчарот Петар Тодоров, кој е член на македонско-бугарската комисија за историски и образовни прашања, викендов во интервјуто за македонскиот сервис на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Tреба да има одреден одговор на бугарските барања посебно за прашањата на јазикот и на етничкиот идентитет, вели историчарот Петар Тодоров, кој е член на ...
| | веќе видена | слични

Во бугарските учебници има многу проблематични делови во тоа како се градат претставите за соседните народи, вклучувајќи го тука и македонскиот народ,,вели ...
| | веќе видена | слични

Господине Тодоров, што има во бугарските учебници, треба ли и тие да се менуваат? Да, точно. Значи, учебниците во Македонија, во Бугарија, во сите земји од ...
| | веќе видена | слични

На условите, кои официјална Софија и ги испорача на Македонија доколку сака да го продолжи европскиот пат, треба да гледате рационално и посмирено. Она што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 509 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје и Владата ќе склучат спогодба со која вонсудски ќе се завршат судските спорови во врска со ГА-МА АД Скопје, соопштуваат од дистрибутивната ...
сите 145 | | | веќе видена

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ...
сите 113 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 136 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захариева: Голема грешка е стопирањето на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: