КУП на Македонија: Брегалница од Штип на патот до полуфинале на Лабуништа


Штип е следната дестинација на патот до полуфиналето од купот на Македонија, после извлечената ждрепка во 12:00 часот ФК Лабуништа 2011 за противник ја доби ФК ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вардар ја зацврсти својата позиција на врвот од табелата во рамки на Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), откако денеска доминираше на домашен терен и ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синоќа на распит како сведок и оштетен во полициската станица во Струга бил повикан зетот на 66-годишната стружанка почината од корона откако не била примена ...
сите 242 | | | веќе видена

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, во денешното интервју за „Фактор“ вели дека предлогот на владеачката партија за кратењето на платите во јавниот сектор за ...
сите 405 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 565 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информира МВР.Во рамките на предвидените ...
сите 367 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КУП на Македонија: Брегалница од Штип на патот до полуфинале на Лабуништа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: