Сасоли: Блокадата на преговорите со Северна Македонија ја освести европската јавност


Пред неговата посета на Македонија в понеделник, новоизбраниот претседател на Европскиот Парламент, Давид Сасоли, во интервју за МИА вели дека блокадата на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ изјави денеска дека не очекува одлуката на Европскиот совет за Македонија и Албанија, да го попречи ...
| | веќе видена | слични

Тања Фајон смета дека Франција ја зела како заложник цела ЕУ, одбивајќи да ги отвори преговорите со Македонија и Албанија. Европратеничката од Словенија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
10 копии

Деценија и половина ние сме подготвени со сите тимови, во сите 35 поглавја да се справиме со сите принципи и стандарди на Европската унија. Немаме никаква ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во пресрет на средбата со францускиот претседател Емануел Макрон следната недела во Париз на маргините на Мировната конференција, претседателот Стево ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата.Во Македонија сега има вкупно 241 заболени, тројца излечени и 4 смртни ...
сите 625 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 461 | | | веќе видена

Мерките на СДСМ се навреда за интелигенцијата на граѓаните на Република Македонија. Не е солидарност кога својата неспособност владата ќе сака да ја наплати ...
сите 288 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство на Република Северна ...
сите 262 | | | веќе видена

Одлуката со која се забранува влез и излез од и во подрачјето на територијата на општина Куманово со градски и меѓуградски патнички и железнички патнички јавен ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сасоли: Блокадата на преговорите со Северна Македонија ја освести европската јавност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: