Судир меѓу Пленковиќ и Вучиќ во Женева

7 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека нема да оди во Загреб на конгресот на Европската народна партија (ЕПП) бидејќи не сака да ги наруши ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Србија и лидер на Српската напредна странка (СНС) Александар Вучиќ одлучи да не учествува на Конгресот на Европските народни партии (ЕПП) во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ оцени дека „хистеријата што преовладува во Хрватска поради евентуалното учество на претседателот на Србија и на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ не дал конкретен одговор дали ќе дојде на конгресот на собирот на Европската народна партија (ЕПП) во Хрватска, но ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Подгорица – Црна Гора не е заинтересирана за мал шенген, единствен економски простор во кој меѓу земјите од Западен Балкан би се одвивал непречен проток на ...
| | веќе видена | слични

„Регионалната интеграција не може да напредува без европската интеграција“, изјави денеска во Женева генералната секретарка на Регионалниот совет за соработка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протестираме затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, за договарањето на заедничка историја со источниот сосед и тргувањето со историски личности. ...
сите 553 | | | веќе видена

Економската криза допрва доаѓа, ова е само почеток, за жал доаѓаат тешки месеци за сите граѓани на Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и граѓаните не гледаат ...
сите 579 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 63 | | | веќе видена

Додека трае дводневната средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, властите во Скопје со пораки дека разговорите со ...
сите 725 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче денеска ќе има работен состанок со Координативното тело за вакцини за Ковид-19 преку КОВАКС механизмот кој ...
сите 516 | | | веќе видена

Со хистеријата од лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски сакаат да ги срушат државните позиции. Тие се единствените што одработуваат за странски интереси ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судир меѓу Пленковиќ и Вучиќ во Женева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: