Успешен настап на ЖКК „СТРУГА 2009“ на турнир во Хрватска

3 копии

Кошаркарките на ЖКК Гостивар ја остварија првата победа сезонава. Во рамки на 3.коло од Првата кошаркарски лига – Жени, ја совладаа екипата на ЖКК Студент ...
| | веќе видена | слични

Прволигашката екипа на кошаркарски клуб „Крива Паланка” денес оствари победа во мечот од првата македонска женска кошаркарска лига што се одигра на гостински ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На четирите саботни средби од четвртото коло во македонската Прва лига за кошаркари, убедливи победи забележаа екипите кои важеа за фаворити. Резултати: Кожув ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Според последните информации, во земјава досега од Ковид-19 се заболени 219 лица. Спроведени се 1.800 тестирања. Министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 651 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 363 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Македонија од вчера и официјално е 30. земја-членка на Северноатлантската алијаса, откако во вонредни околности, во услови кога светот се соочува со пандемија ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 221 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ ја поздравува потврдената Одлука за почеток на преговортите за членство на Северна ...
сите 328 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 243 | | | веќе видена

-Апсолутно не се доцни со мерките за спас на економијата. Ние ќе ги објавиме мерките во моментот кога ќе бидат финализирани, значи сега за ден, два, три ќе ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успешен настап на ЖКК „СТРУГА 2009“ на турнир во Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: