Одбележана годишнината од прогласувањето на Националниот парк Галичица


4 копии

Кањонот Матка е останува заштитено подрачје кое нема координати и граници и во кое секој може да прави што сака и кога сака. Осум месеци по скандалот со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Туристичкиот потенцијал во Малешево и идното заштитено подрачје „Ченгино Кале“, беа главните теми за дискусија на работилницата која се одржа во Едукативниот ...
| | веќе видена | слични

Општина Дебрца и Здружението за екологија и туризам “Екотуризам 2016” Охрид, потпишаа договорот за донација, со кој на општина Дебрца на трајно владение и се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата.Во Македонија сега има вкупно 241 заболени, тројца излечени и 4 смртни ...
сите 625 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 461 | | | веќе видена

Мерките на СДСМ се навреда за интелигенцијата на граѓаните на Република Македонија. Не е солидарност кога својата неспособност владата ќе сака да ја наплати ...
сите 288 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство на Република Северна ...
сите 262 | | | веќе видена

Одлуката со која се забранува влез и излез од и во подрачјето на територијата на општина Куманово со градски и меѓуградски патнички и железнички патнички јавен ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбележана годишнината од прогласувањето на Националниот парк Галичица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: