Многу „ќе“ и ниту една координата, Кањонот Матка без граници на заштитеното подрачје


Кањонот Матка е останува заштитено подрачје кое нема координати и граници и во кое секој може да прави што сака и кога сака. Осум месеци по скандалот со ...
| | веќе видена | слични

Многу споро се реализираат дадените препораки на Унеско како и проблемот со дивоградбите во охридскиот регион за градот да не се најде на листата на загрозено ...
| | веќе видена | слични

Заштитен крајбрежен појас широк 50 метри и општ урбанистички план за целиот брег на Охридското езеро предвидува новиот нацрт план за управување со охридскиот ...
| | веќе видена | слични

Денеска охриѓани на Јавна расправа се запознаа со Нацрт-планот за управување со природното и културното наследство на Охридскиот регион 2019-2028г. На јавната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

При донесувањето на документацијата во проектот за воспоставување интегриран систем за управување со отпад во Југозападниот плански регион не се запазени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пред граѓаните на Охрид денеска беа презентирани деталите содржани во Нацрт-планот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион и ...
| | веќе видена | слични

Во вторник јавна расправа за за планот за управување со природното и културното наследство во Скопје, Охрид и Струга. -Министерството за животна средина и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 11. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Нацрт-планот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион и Стратегиската оцена на животната ...
| | веќе видена | слични

Нацрт-планот за управување со природното и културното наследство на Охридскиот регион содржи сериозни законски прекршувања. Еколозите обвинуваат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 208 | | | веќе видена

Исклучувањето на мерните станици, затворањето на Југохром каде 1200 луѓе останаа без работа и поставување на заменик министер за здравство нема да ги реши ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Многу „ќе“ и ниту една координата, Кањонот Матка без граници на заштитеното подрачје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: