Ковачевски: Денес е тежок удар, но нема да ги наведнеме главите


8 копии

Државната изборна комисија на денешната седница донесе заклучок за конечност на разултати за избор на претседател на Република Северна Македонија, прв круг. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во емисијата „24 отворено“ на ТВ24 гостуваше кандидатот за пратеник во ИЕ2 од ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски кој што истакна дека ВМРО -ДПМНЕ очекува уште ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лидерите на партиите кои се дел од Европскиот фронт на денешната средба во Струга заклучија дека првиот круг од претседателските избори на 24 април помина во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„На овие избори всушност македонските граѓаните се обединија против сето зло што се случуваше во изминативе осум години. Самите резултати всушност покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на изборниот штаб на Европскиот фронт, Арбер Адеми, во изјава за медиумите истакна дека завршниот митинг за парламентарните избори на Европскиот ...
| | веќе видена | слични

Валбон Лимани од коалицијата ВЛЕН денеска на прес-конференција го презентираше решението на Управниот суд со кое се прифаќа жалбата на коалицијата ВЛЕН за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

-Според оваа емоција што ја чувствувам овде и емоцијата и енергијата што ја чувствувам насекаде низ Македонија значи дека на 8-ми мај ќе имаме историски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според заклучокот, за изборите одржани на 24 април 2024 година, вкупен број на избирачи запишани во избирачки список имало 1.814.317 гласачи од кои гласале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во Рим на средбата со нејзиниот италијански колега Серџо Матарела побарала гаранции за европската иднина на ...
сите 179 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски објави фотографија од министри и пратеници на ДУИ, на која тие се прегрнати а пред нив има куфери, алудирајќи дека ...
сите 230 | | | веќе видена

Во овие околности кога цела Европа е наспроти Северна Македонија, но не случајно, туку затоа што се мобилизираше и грчката дипломатија и јас лично, а постојат ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Денес е тежок удар, но нема да ги наведнеме главите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: