48% од гласачите гласале до 18.30 часот


4 копии
2 копии

Во емисијата „24 отворено“ на ТВ24 гостуваше кандидатот за пратеник во ИЕ2 од ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски кој што истакна дека ВМРО -ДПМНЕ очекува уште ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Државната изборна комисија на денешната седница донесе заклучок за конечност на разултати за избор на претседател на Република Северна Македонија, прв круг. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

-Според оваа емоција што ја чувствувам овде и емоцијата и енергијата што ја чувствувам насекаде низ Македонија значи дека на 8-ми мај ќе имаме историски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според заклучокот, за изборите одржани на 24 април 2024 година, вкупен број на избирачи запишани во избирачки список имало 1.814.317 гласачи од кои гласале ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од митингот во Маврово Ростуше порача дека резултатот на првиот круг од претседателските избори 2:1 било нешто ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска во рамки на кампањата беше во посета на општина Студеничани. Пендаровски на граѓаните им го честита 1 мај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хеликоптерот во кој се наоѓаше иранскиот претседател Ебрахим Раиси се запали набргу откако се урнал на планина и нема индиции дека бил нападнат. Ова го објави ...
сите 428 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка Весна Јаневска се подготвува за министерската фотеља во образование, додека актерот Зоран Љутков би можел да го преземе ресорот култура, ...
сите 265 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, по денешната наредба на Меѓународниот суд на правдата (МСП) до Израел веднаш да ја прекине офанзивата на Рафа, ...
сите 418 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Египетското претседателство соопшти дека испраќањето хуманитарна помош преку вториот премин ќе биде привремено додека „не се воспостават правни механизми за ...
сите 142 | | | веќе видена

Од утрово во грчкиот Парламент во тек е расправа на ниво на лидери на партии за инфлацијата и поскапувањата на цените, а Фамелос во неговиот говор се осврна и ...
сите 326 | | | веќе видена

Министерството за култура не знае кој ги врши испитувањата дали е безбедна опожарената челична конструкција на Универзална сала. Во одговорот за ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

48% од гласачите гласале до 18.30 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: