Мицкоски: На Таравари му посакав успешни парламентарни избори и ИДНА ВЛАДА во Македонија


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека се слушнал со претседателскиот кандидат, Арбен Таравари, при што му честитал за денешните избори ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во пресрет на парламентарните избори на 8 мај, денеска порача дека „тој што не може да формира влада изгубил на ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски денеска повторно ги коментираше последните случувања во рамки на кампањата за двојните избори и ...
| | веќе видена | слични

Како ќе се формира новата Влада по парламентарните избори 8 мај беше темата на препукување, за која си испратија пораки претставници на политичките партии. ...
| | веќе видена | слични

Парламентарната трка не е завршена, ако некој не го освоил мнозинството од 61 пратеник за формирање на влада значи ги изгубил изборите, вели лидерот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Максим Димитриевски во 2024-та година е поголема грешка за СДСМ отколку Тито Петковски (НСДП) во 2006-та, смета екс-градоначалникот од редовите на СДСМ и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Чекајте, па ние сме на избори конкуренти, првин да ги видиме резултатите на 8 мај. Вака лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски одговори на прашањето дали како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Тој што не може да формира влада значи загубил на изборите бидејќи влада се формира со минимум 61 пратеник. Ќе видиме какви ќе бидат финалните резултати на 8 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 523 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 186 | | | веќе видена

Судејќи барем според сегашните излези на прогностичките модели, тие укажуваат на тоа дека и во јуни месец времето кај нас во Македонија ќе биде многу ...
сите 281 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Тој изјави дека е за што поголемо можно вклучување на Велика Британија во одбранбените структури на ЕУ, што е неопходно, како што наведе, „за да се поразат ...
сите 152 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: На Таравари му посакав успешни парламентарни избори и ИДНА ВЛАДА во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: