Бујар Османи: Граѓаните се исправени пред две опции, пред изолацијата или интеграцијата

Кандидатот за претседател на коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ Бујар Османи денеска гласаше во избирачкото место во ОУ „Адем Јашари“ во Општина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„На овие избори всушност македонските граѓаните се обединија против сето зло што се случуваше во изминативе осум години. Самите резултати всушност покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Со сите предизвици што ѝ се поставуваат на Македонија на нејзиниот европски пат, македонските граѓани на првиот дел од изборите за претседател на државата ...
| | веќе видена | слични

Процедуралниот приод (или слободата е во придржувањето кон уставно и законски дефинираните норми) ја дефинира легитимноста на демократијата. Демонстрацијата на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Слободните и фер избори се суштински темел на силна демократија, оцени демократскиот сенатор од Вермонт Питер Велч за претседателските избори во Северна ...
| | веќе видена | слични

Генералниот впечаток за првиот круг на претседателските избори е дека помина мирно и без инциденти. Сепак, јасно е дека ова е само првото изборно полувреме, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хеликоптерот во кој се наоѓаше иранскиот претседател Ебрахим Раиси се запали набргу откако се урнал на планина и нема индиции дека бил нападнат. Ова го објави ...
сите 428 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка Весна Јаневска се подготвува за министерската фотеља во образование, додека актерот Зоран Љутков би можел да го преземе ресорот култура, ...
сите 244 | | | веќе видена

Израелскиот министер за надворешни работи Израел Кац изјави денеска дека одлучил да ја „прекине врската“ меѓу шпанската дипломатска мисија и Палестинците на ...
сите 514 | | | веќе видена

Израел вчера даде зелено светло за продолжување на преговорите со цел ослободување на заложниците во Газа. Преговорите за примирје, кои индиректно се водат со ...
сите 255 | | | веќе видена

Египетското претседателство соопшти дека испраќањето хуманитарна помош преку вториот премин ќе биде привремено додека „не се воспостават правни механизми за ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бујар Османи: Граѓаните се исправени пред две опции, пред изолацијата или интеграцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: