Спасовски: МВР заедно со инспекторите на терен ќе ги гони загадувачите


3 копии

Мило ми е што луѓето го знаат моето семејство, моето семејство е многу отворено. Мислам дека луѓето бидејќи го знаат мојот татко, имаат и импресии за тоа кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не бегав од новинарите, тоа беше целосно недоразбирање, рече министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини во вчерашното интервју за „360 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за животна средина Насер Нуредини притиска државните институции да се откажат од пластична амбалажа и на тој начин, не само што власта ќе придонесе ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министер за животна средина, Јани Макрадули во изјава за вели дека сите надлежни инситуции реагирале брзо за истекувањето на токсичниот отпад во ОХИС. ...
| | веќе видена | слични

Советниците од власта и опозицијата во Кочани донесоа одлука, а денес и на прес конференција побараа итна и вонредна инспекциска контрола за тоа како се троши ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за животна средина и просторно планирање дава поддршка на локалната самоуправа на Кочани за решавање на проблемот со прекумерното искористување ...
| | веќе видена | слични

Уред кој што точно и презицно ќе покаже каде и колкаво загадување има. Ова е проектот на кој што работи младиот иноватор Петар Ордановски. Еко мониторот кој е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 74 | | | веќе видена

Една медицинска сестра и двајца техничари од Општа болница Куманово вчера биле потврдени како позитивни на коронавирусот. Како што пренесе ТВ Алфа, повикувајќи ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: МВР заедно со инспекторите на терен ќе ги гони загадувачите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: