Архива на вести за 14 Август 2019

Денес се одбележува Откривање и пренос на моштите на Светиот првомаченик и архиѓакон Стефан. Верниците го посетуваат манастирот Свети Стефан во Охрид. Житие: ...
сите 20 | | | веќе видена

Силниот северен ветер кој дуваше попладнево во Скопје предизвика паѓање на дрвја на неколку места – во Автокоманда дрво падна до детска градинка, а и во ...
сите 27 | | | веќе видена

Кочани и Крива Паланка стануваат дел од широко распространетата продажна мрежа на Тиго Фајнанс, а жителите на овие два града сега имаат нова физичка точка за ...
сите 20 | | | веќе видена

Банка во Данска за прв пат во светот понуди негативна каматна стапка на хипотекарни кредити, давајќи заеми на сопственици на недвижнини со каматна стапка од – ...
сите 20 | | | веќе видена

Само млазот вода, утрово ја разбиваше тишината во паркот во Ново Лисиче, додека жителите, ги бришеа локните крв од земјата и клупите. И денеска тие сведочеа за ...
сите 142 | | | веќе видена

Целиот регион пишува за скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев дека лично тој нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја ...
сите 164 | | | веќе видена

Со традиционалната и препознатлива програма, но и со нови содржини од 21 до 26 август ќе се одржи 58. издание на Фестивалот Струшки вечери на поезијата.Во ...
сите 29 | | | веќе видена

Дигиталните пари на Кина може да се каже дека се довршени, а тоа значи дека наскоро би можеле да се најдат во оптек. Тоа го соопшти Кинеската народна банка ...
сите 34 | | | веќе видена

За првпат по сезоната 2010/11, Порто остана без учество во групната фаза во Лигата на шампионите. Вчерашниот пораз од Краснодар во реваншот од третото ...
сите 74 | | | веќе видена

Бојан Јоваановски, познат каако Боки 13, кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Орце Камчев, се заканува дека ќе објави докази за ...
сите 96 | | | веќе видена

САД веруваат дека неодамнешната експлозија во Русија, во која загинаа петмина научници, била поврзана со програмата за хиперсонична крстосувачка ракета, изјави ...
сите 88 | | | веќе видена

Кинеската канцеларија за Хонгконг денеска ја осуди, како што наведе, речиси терористичката акција на аеродромот во Хонгконг и ја повтори поддршката за властите ...
сите 202 | | | веќе видена