Архива на вести за 14 Август 2019

Смешно и безобразно е кога Зоран Заев, неколкукратно аболициран политичар и човек кој инфлагранти е фатен во извршување кривично дело, зборува за одговорност. ...
сите 483 | | | веќе видена

Силниот северен ветер кој дуваше попладнево во Скопје предизвика паѓање на дрвја на неколку места – во Автокоманда дрво падна до детска градинка, а и во ...
сите 16 | | | веќе видена

Банка во Данска за прв пат во светот понуди негативна каматна стапка на хипотекарни кредити, давајќи заеми на сопственици на недвижнини со каматна стапка од – ...
сите 45 | | | веќе видена

Само млазот вода, утрово ја разбиваше тишината во паркот во Ново Лисиче, додека жителите, ги бришеа локните крв од земјата и клупите. И денеска тие сведочеа за ...
сите 57 | | | веќе видена

Дигиталните пари на Кина може да се каже дека се довршени, а тоа значи дека наскоро би можеле да се најдат во оптек. Тоа го соопшти Кинеската народна банка ...
сите 35 | | | веќе видена

Целиот регион пишува за скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев дека лично тој нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја ...
сите 134 | | | веќе видена

Со традиционалната и препознатлива програма, но и со нови содржини од 21 до 26 август ќе се одржи 58. издание на Фестивалот Струшки вечери на поезијата.Во ...
сите 53 | | | веќе видена

За првпат по сезоната 2010/11, Порто остана без учество во групната фаза во Лигата на шампионите. Вчерашниот пораз од Краснодар во реваншот од третото ...
сите 30 | | | веќе видена

Бојан Јоваановски, познат каако Боки 13, кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Орце Камчев, се заканува дека ќе објави докази за ...
сите 59 | | | веќе видена

Скандалите со корупција во земјава, злоупотребата на јавни средства од страна на функционерите ги прави граѓаните скептични дека државата правилно располага со ...
сите 6 | | | веќе видена