Архива на вести за 14 Август 2019

Зинедин Зидан полека го комплетира целиот ростер со кој ќе ја одигра новата сезона која стартува овој викенд. По доаѓањата во клубот, сега следат и неколку ...
сите 151 | | | веќе видена

Активистот за правата на ЛГБТИ заедницата Кочо Андоновски во интервју за тлевизијата Алфа изјави дека ако премиерот Зоран Заев зборот педер го користи како ...
сите 87 | | | веќе видена

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа реваншите од третата квалификациска рунда по која се формираа двојките за 4.коло. Изненадувања се ...
сите 48 | | | веќе видена

Професорот Ѓорѓи Спасов и новинарот Бранко Героски преку Фејсбук си разменија комплименти во врска со случувањата по изјавата на Зоран Заев за “педери и суетни ...
сите 12 | | | веќе видена

Теактер студио на Здружението за култура и уметност „Про Арте“, со претставата „Драга Јелена Сергеевна“ утре ќе настапи на Меѓународниот театарски фестивал ...
сите 3 | | | веќе видена

Неколку илјади пожарникари се борат со шумски пожари во Грција, а најголемиот е на островот Евија, северно од Атина, што се уште е вон контрола. Според денешни ...
сите 79 | | | веќе видена

Нема да ви дозволиме од Трнодол и Жданец да направите Дебар Маало, рекоа денес жителите на овие населби на јавната презентација на Деталниот урбанистички план ...
сите 31 | | | веќе видена

Ливерпул го освои четвртиот европски Суперкуп во својата историја, откако победи со 5:4 (2: 2 во регуларното време), по изведување на пеначи на „Водафон ...
сите 53 | | | веќе видена