Архива на вести за 14 Август 2019

Кардиф, 14 август 2019 (МИА) – Високо ниво на јаглерод моноксид е пронајдено во крвта на аргентинскиот играч Емилијано Сала, соопштија истражителите, а според ...
сите 19 | | | веќе видена

Високо ниво на јаглерод моноксид е пронајдено во крвта на аргентинскиот играч Емилијано Сала, соопштија истражителите, а според информациите, и пилотот на ...
сите 19 | | | веќе видена

Jyske, третата најголема банка во Данска на клиентите им понуди кредити со негативна каматна стапка од 0.5%. Ова значи дека клиентите ќе вратат помалку пари ...
сите 20 | | | веќе видена

Крвави дамки се јасно видливи на тротоарот во паркчето во скопската населба Ново Лисиче каде што синоќа по полноќ беше убиен 17-годишниот Н.Х. кој живееше во ...
сите 142 | | | веќе видена

Српскиот печат продолжува со спектакуларните наслови за случајот „Рекет“, при што денеска на насловната страна провладиниот „Информер“ излегува со тврдење дека ...
сите 96 | | | веќе видена

Единствени светли точки во македонскиот состав се голманот Марко Кизиќ (40 одбрани), капитенот Мартин Серафимов, кој е втор стрелец со 37 гола, а прв според ...
сите 114 | | | веќе видена

Скандалите со корупција во земјава, злоупотребата на јавни средства од страна на функционерите ги прави граѓаните скептични дека државата правилно располага со ...
сите 16 | | | веќе видена

Фејсбук е последен во редот интернет гиганти кој е цел на критики поради начинот на кој постапува со податоците на корисниците, по извештаите дека собирал ...
сите 20 | | | веќе видена

Кремљ денеска соопшти дека постоењето на Светската трговска организација (СТО) сериозно ќе биде доведено во прашање доколку ја напуштат големите светски ...
сите 77 | | | веќе видена