Најголемата економска сила во Европа пред рецесија


2 копии
2 копии

Состојбата на економијата може да се претстави и како полоша од реалната. Затоа, сите се плашат да го кажат лошиот збор „рецесија“. Сепак, нема смисла да ги ...
| | веќе видена | слични

Владата на Хонг Конг иницираше пакет мерки за стимулирање на економијата и социјалната помош за населението, во вкупна вредност од 19,1 милијарди хонгконгшки ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Соочена со забавувањето на глобалната економија, американско-кинеската трговска војна и неизвесноста околу брегзит, Германија во вториот квартал од годината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 280 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, На прес конференцијата одржана во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски призна дека се ...
сите 257 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 143 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемата економска сила во Европа пред рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: