Архива на вести за 14 Август 2019

Демонстрантите во Хонг Конг и се извинуваат на јавноста за настанатиот хаос на градскиот аеродром, еден од најпрометните во светот, откако демонстрациите ...
сите 202 | | | веќе видена

Одговорност мора да има и за осмислувачите и за сите оние кои прават сѐ да се спасат и при тоа се претставуваат како жртви. Жалам ако од некого сум бил ...
сите 230 | | | веќе видена

Судири синоќа имаше на аеродромот во Хонг Конг, а ОН повикуваат на воздржаност. Демонстрантите се судрија со полицијата на меѓународниот аеродром во Хонг ...
сите 202 | | | веќе видена

“Напорно станува во реалниот живот, кога треба успешно и брзо да жонглираш со обврските на работа, дома, потребите на детето и роковите”- вели Ева Нединковска ...
сите 23 | | | веќе видена

Натамошен раст на економијата, но веројатно поумерен во споредба со првото тримесечје, се прогнозите на Народната банка за вториот квартал од 2019 година. ...
сите 21 | | | веќе видена

Агентот на Нејмар, Пини Захави преферира Бразилецот ова лето да се пресели на Сантијаго Бернабеу, бидејќи ваков транфер ќе биде прилично лукративен и за него. ...
сите 153 | | | веќе видена

Активистот за правата на ЛГБТ заедницата Кочо Андоновски во интервју за Алфа ТВ вели дека ако премиерот Заев зборот педер го користи како карактерна особина ...
сите 230 | | | веќе видена

Зинедин Зидан полека го комплетира целиот ростер со кој ќе ја одигра новата сезона која стартува овој викенд. По доаѓањата во клубот, сега следат и неколку ...
сите 147 | | | веќе видена