Архива на вести за 14 Август 2019

Одговорност мора да има и за осмислувачите и за сите оние кои прават сѐ да се спасат и при тоа се претставуваат како жртви. Жалам ако од некого сум бил ...
сите 98 | | | веќе видена

Демонстрантите во Хонг Конг и се извинуваат на јавноста за настанатиот хаос на градскиот аеродром, еден од најпрометните во светот, откако демонстрациите ...
сите 5 | | | веќе видена

“Напорно станува во реалниот живот, кога треба успешно и брзо да жонглираш со обврските на работа, дома, потребите на детето и роковите”- вели Ева Нединковска ...
сите 28 | | | веќе видена

Судири синоќа имаше на аеродромот во Хонг Конг, а ОН повикуваат на воздржаност. Демонстрантите се судрија со полицијата на меѓународниот аеродром во Хонг ...
сите 96 | | | веќе видена

Активистот за правата на ЛГБТ заедницата Кочо Андоновски во интервју за Алфа ТВ вели дека ако премиерот Заев зборот педер го користи како карактерна особина ...
сите 75 | | | веќе видена

Натамошен раст на економијата, но веројатно поумерен во споредба со првото тримесечје, се прогнозите на Народната банка за вториот квартал од 2019 година. ...
сите 70 | | | веќе видена