Архива на вести за 14 Август 2019

Зборовите „суетен новинар и педер“ од синоќешната изјава на премиерот Заев денеска преминаа во „манипулатори и измамници“. Во интервју за МИА, Заев објаснува ...
сите 230 | | | веќе видена

Во текот на летото кафулињата, кафеаните, дискотеките во Гостивар се полни со гости, а забавата најчесто се надополнува со музика во живо. „Граѓаните, особено ...
сите 81 | | | веќе видена

Сексуалниот однос е важен и составен дел од секоја врска и дополнително ги зближува партнерите. Но, секој има денови кога не е расположен за секс од различни ...
сите 17 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја симнат оваа влада од власт, одговарајќи на ...
сите 164 | | | веќе видена

Изјава на премиерот Зоран Заев во врска со случајот „Рекет“ предизвика бурни реакции во С. Македонија Наместо фотографија на денот, денеска - изјава на денот: ...
сите 164 | | | веќе видена

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје на својот Фејсбук профил потврди дека синоќа убиеното 17-годишно момче бил нивен доскорешен член. Тие изразија сочуство до ...
сите 142 | | | веќе видена

Во видеото кое денеска премиерот Зоран Заев го сподели на „Фејсбук“, а во кое дава изјава пред новинарите по повод 18 години од Рамковниот договор, недостасува ...
сите 164 | | | веќе видена

Зборовите „суетен новинар“ и „педер“ за случајот „Рекет“ му отвори нов фронт на премиерот Заев, но не во борба со корупцијата туку со застапниците на ...
сите 230 | | | веќе видена