Економски

На магистралниот пат Гостивар – Кичево, на околу 500 метри од „Мавровска крстосница“, вчера околу 13.15 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 127 | | | веќе видена

Таткото на прободеното момче со нож во саботата во дискотека од страна на двајца синови на висок функционер вработен во МВР се огласи преку својот Фејсбук ...
сите 38 | | | веќе видена

По скандалозниот чин што се случи изминатиов викенд кога син на поранешен градоначалник со нож прободе 27 годишник, со свој статус се огласи и новинарот Сашо ...
сите 38 | | | веќе видена

Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ продолжија со теренските посети низ државата каде што со непосредни средби разговараа за реалните проблеми со кои се соочуваат ...
сите 25 | | | веќе видена

Криминалниот картел на СДСМ ја зароби Република Македонија и ги узурпира правдата и институциите. Владеењето на СДСМ со државата во овие две години го ...
сите 34 | | | веќе видена

Македонија повторно е загадена! Ова го покажуваат резултатите од апликацијата „Мој воздух“ на која вчеравечер во Карпош се измерени дури 129/100 AQI. Инаку ...
сите 3 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати на ораторска вечер организирана од унијата на млади сили на партијата. -Навистина е убав настанот кога ...
сите 97 | | | веќе видена

Нашата држава се наоѓа пред крстосница и изборите кои следат не се само одлука за претседател на Република Македонија, тие се многу повеќе од тоа, тие се ...
сите 97 | | | веќе видена

Република Македонија е претворена во крвава арена, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ. – Наместо СДСМ да праќаат бледи соопштенија во кои ништо не кажуваат, редно е ...
сите 34 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи два дена без одговор како и зошто 355 илјади евра одобрени за една намена, потрошени се сосема за друго. Иако ветувањето на ...
сите 4 | | | веќе видена

МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното, порачува Орце Ѓорѓиевски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Изминативе две години гледавме ...
сите 38 | | | веќе видена

Тоа што СДММ и СДСМ ги боли вистината, тоа е нивен проблем, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Граѓаните гледаат како живеат децата на власта. Јавноста гледа во ...
сите 10 | | | веќе видена

Пендаровски еднаш ги изгуби изборите. Познати ни се неговите изјави. Силјановска доколку победи ќе промовира нова политичка култура на обединување. Ова се ...
сите 3 | | | веќе видена

Демолиран е автомобилот на поранешниот градоначалник на прилеп, Марјан Ристески. Како што може да се види подолу на сликите, непознатите стopитeли, ги ...
сите 6 | | | веќе видена

next