Економски

На 4 март оваа година, Фатиме Фетаи, екс Чарлиевиот ангел која неславно заврши како и другите од СЈО, и која повеќе се прослави со скапата облека, арогантото ...
сите 12 | | | веќе видена

По повод обелоденувањето на т.н. втор сет мерки од страна на Владата и нејзиниот економски тим предводен од СДСМ за справување со економската криза како ...
сите 550 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера на прес-конференција објави дека преку министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ќе и предложи на Владата мерки ...
сите 550 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, си се постави себеси во улога на премиер, па почна да предлага економски мерки за време на епидемијата од коронавирус. Но, мерките ...
сите 550 | | | веќе видена

Според статистиките на МВР, во текот на изминатото деноноќие (31.03/01.04) на територијата на државата на 101 лица им се издадени решенија за изолација, а 217 ...
сите 390 | | | веќе видена

Карантинот, изолацијата и социјалното дистанцирање се мерки кои докажано го забавуваат ширењето на КОВИД-19 и ни помагаат да го заштитиме јавното здравје. Но, ...
сите 28 | | | веќе видена

Во деноноќието меѓу 30 и 31 март се потврдени 44 нови случаи на инфицирани со коронавирусот, со што бројот на вкупно заболени досега достигна 329, од кои 12 се ...
сите 98 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во вечерашната емисија Топ тема на телевизија Телма истакна дека, граѓаните ќе треба да платат дополнителни камати за ...
сите 550 | | | веќе видена

Мерките кои што ги предлага ВМРО-ДПМНЕ треба да бидат прифатени од Владата доколку заедничка цел е добра и стабилна иднина на нашата држава и нашите граѓани. ...
сите 550 | | | веќе видена

На прагот сме на најголемата криза до сега, здравствена и економска. Народот со право е загрижен затоа што кризата значи загрозено здравје, помалку пари во ...
сите 83 | | | веќе видена

Добро е што мојата преписка со Рашковски, за наводно хуманитарната акција на владата, излезе во јавноста бидејќи граѓаните и целата јавност ќе може да ја ...
сите 274 | | | веќе видена

Трговците кои се занимаваат со малопродажба бараат од Владата и наделжните институции да не ги заборават и во пакетот мерки да бидат вклучени и нивните мали ...
сите 133 | | | веќе видена

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани на Р. Македонија (УПОЗ), деновиве со загриженост ги проследи и последните ...
сите 550 | | | веќе видена

Епидемијата од коронавирусот што го зафати светот не погоди сите во Македонија, работници, наставници, лекари, спортисти. Вирусот не избира. Секојдневно сме ...
сите 83 | | | веќе видена

Во вчерашната емисија “Заспиј ако можеш” на Алфа телевизија на тема “Ќе ја распадне ли коронавирусот македонската економија”, екс министерот за финансии Кирил ...
сите 9 | | | веќе видена

Република Македонија се соочува со пандемија од огромни размери предизвикана од коронавирусот и со длабока економска криза која може да трае подолго доколку ...
сите 274 | | | веќе видена

Целта на оваа прес конференција не е трката по политички поени. Податоците до кој дојдов го вклучуваат црвениот аларм. Државата и економијата се лизга од раце. ...
сите 274 | | | веќе видена

Има ли некој кој верува дека денес е Македонија на прав пат? Дупката во буџетот постојано се поместува, од 1 милијарда и 200 милиони евра за која Заев збореше ...
сите 550 | | | веќе видена

next