Економски

„Не можеме ниту да ви потврдиме, ниту да негираме. Не сме во можност да коментираме по индивидуални барања за азил кои се уште се процесираат“, беше одговорот ...
сите 468 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој деновиве по него има распишана потерница за издржување казна затвор се јави од неговиот профил на Фејсбук каде објави ...
сите 468 | | | веќе видена

Костадин Костадинов една недела молчи по кој критериум неговата мајка излезе како најкомпетентен кадар од Струмица и струмичко за да биде вработена во ...
сите 11 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 309 | | | веќе видена

Според анализата на Finance Think која е наречена рецепт на преживување? Се поставува прашањето како просечно македонско семејство со еден вработен го ...
сите 21 | | | веќе видена

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеникот Зоран Илиески од редовите на ВМРО ДПМНЕ каде истакна дека Владата не успеала да реализира ни три ...
сите 14 | | | веќе видена

При вчерашното гостување во МРТ премиерот Зоран Заев на новинарско прашање како ќе се справи со енормното загадување најави дека во среда ќе има специјална ...
сите 35 | | | веќе видена

Даночната реформа не смее да се спроведе, не после тригодишна политичка криза, предупредува бизнисменот Горан Рафајловски, во вечерашното издание на емисијата ...
| | веќе видена

Пред само 10-тина дена заедно го поттикнуваа и промовираа штедењето во банките, а сега банкарите му се налутија на министерот Тевдовски зошто преку данокот ...
сите 23 | | | веќе видена

Откако во јавноста излезе информацијата дека Владата планира да ја спроведе реформата на прогресивното оданочување голем дел од експертите го критикуваа ...
сите 10 | | | веќе видена

Од целава калакурница, најјако ќе биде кога тужената странка пред Европскиот суд за човекови права во Стразбур – Република (Северна) Македонија, дополнително ...
сите 35 | | | веќе видена

„Стопанска банка Скопје“ за прв пат во историјата на корпоративна Македонија ќе исплати авансна дивиденда од 20,7 милиони евра. Тоа е дивиденда од добивката за ...
сите 10 | | | веќе видена

Добро позната поговорка дека “Кум не е копче”, се населила во нашите простори и денес многу често се користи. Кога велиме кум, првата асоцијација која им паѓа ...
| | веќе видена

Нови документи за милионскиот скандал на компанијата Енерџи Деливери Солушнс (ЕДС) и наплатата на нејзиниот долг во ФЕНИ, открива „Економски Лидер“. ...
| | веќе видена

Вчерашната презентација на предлог-буџетот на РМ за 2019 година на ниту едно место не ја спомнува заштитата на животната средина и намалување на загадувањето. ...
сите 35 | | | веќе видена

next