Економски

Властите во виетнамскиот главен град побараа од жителите да престанат да јадат кучешко месо бидејќи тоа му штети на имиџот на градот. За многумина во Ханој, ...
| | веќе видена

Истражувачите развија целосно нов концепт за мобилната технологија, врз чија основа електронските „тетоважи‟ ја претвараат кожата во LED екран. ...
сите 4 | | | веќе видена

Како еден од трендовите кој во моментов важи за статусен симбол меѓу богатите во целиот свет е да се поседува пасош од островска држава која ја сочинува ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со партнерите од коалицијата „За подобра Македонија“. Како што наведуваат од ...
сите 296 | | | веќе видена

На вчерашниот митинг во Велес, премиерот на Македонија ја продолжи кампањата за референдумот, повикувајќи ги граѓаните да гласаат „ЗА“ договорот со Грција, со ...
сите 5 | | | веќе видена

Пратеничката Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ му одговори на Горан Мисовски од НСДП, кој обвини дека „предавнички и кукавички го оценува ставот за референдумот ...
сите 296 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку социјалните мрежи му одговори на премиерот Зоран Заев на денешната изјава, откако лидерот на опозицијата ...
сите 161 | | | веќе видена

На официјалната страна на Министерството за финансии објавени се проспекти за аукција на државни хартии од вредност на 18 овој месец. Имено, објавени се ...
сите 59 | | | веќе видена

Сите физички лица кои во текот на 2018 година имаат остварено приход, вклучувајќи и оние што примиле само плата и пензија, треба електронски да се регистрираат ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонија сакаат да живеат. Од одлуката на граѓаните може да се плашат само политичари кои имаат црни дамки и кои знаат дека тоа што го сториле е погрешно и ...
сите 23 | | | веќе видена

next