Економски

Е ова е недемократски режим на дело: СДСМ ќе ја менувала независната комисијата за заштита од дискриминација, оти констатирала дека судот го дискриминирал ...
сите 35 | | | веќе видена

Одродената и криминална власт на чело со аболицираниот Зоран Заев нема мандат да го менува Уставот на Македонија. Граѓаните на 30-ти септември јасно и дадоа до ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорѓе Иванов да го спречи политичкиот прогон во Македонија и да не дозволи затворите да се исполнат со политички затвореници, напишаа вечерва во ...
сите 71 | | | веќе видена

Професорот Самоил Малчевски во своето вечерашно гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5 телевизија ги разобличи лагите и манипулациите дека ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 153 | | | веќе видена

Голем број граѓани се собраа вечерва пред Кривичниот суд на протестот за поддршка на експремиерот Никола Груевски. Со пароли „Стоп за политичкиот прогон“ и ...
сите 71 | | | веќе видена

Американската компанија Џенерал Електрик и британската Ролс Ројс влегоа во потесниот избор на можните добавувачи на моторот на новиот руско-кинески авион што ...
сите 5 | | | веќе видена

Франција , како тужител во судска постапка бара од големата швајцарска банка УБС во Париз обештетување од 1,6 милијарди евра за да санкционира голема измама и ...
сите 10 | | | веќе видена

Пред Основниот суд Скопје 1 се одржува протест за, како што велат организаторите, правда за Никола Груевски. Голем број граѓани се собраа пред Судот, а потоа ...
сите 71 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на маргините на Конгресот на Европската Народна Партија оствари средба со еврокомесарот задолжен за проширување ...
сите 25 | | | веќе видена

Финансиска малверзација вредна 1 милион и 150.000 евра во спрегата УЈП, ФЕНИ и компанија на вицепремиерот Кочо Анѓушев, откриваат документите до кои стигна ...
сите 10 | | | веќе видена

-Од сегашниот премиер имавме гаранција дека амандманите нема да стапат на сила ако спогодбата од Преспа не биде ратификувана и не влезе на сила и кај нашиот ...
сите 219 | | | веќе видена

Мери Николова, една од најгласните активистки на СДСМ и т.н. „шарена револуција“ која се бореше за поголеми права на затворениците, како и за законот за ...
сите 8 | | | веќе видена

На чело на таа мала владина група не се затскривте зад едно колективно тело и цврсто решивте да го промените Уставот без оглед на сите последици кои ќе има ...
сите 219 | | | веќе видена

next