Економски

Професорката Катерина Колозова важи за голем поддржувач на СДСМ. Неодамна гостуваше во медиуми како гласноговорник за поддршка на договорот од Преспа за ...
сите 16 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои исчезнаа во пожарот во Калифорнија се искачи на 1.276, додека властите утврдија каде се наоѓаат стотина лица кои ги напуштиле нивните домови ...
сите 141 | | | веќе видена

Во Белград рано утрово почна да паѓа првиот снег во оваа сезона. Забележано е дека снегот почнат да паѓа околу 6.00 часот, но не се задржува на улиците. ...
сите 49 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес присуствуваше на партиска трибина во Гостивар. Тој таму одговори на неколку новинарски прашања. Во ...
сите 269 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 269 | | | веќе видена

Професорката Катица Ќулавкова на својот твитер профил запраша „Како ќе бараме да не’ признаат другите ако сами не се признаваме“. Прочитајте го целиот твит ...
сите 3 | | | веќе видена

Дури и ако не сте по астрологијата, сигурно сте слушнале за ретроградниот Меркур. Сигурно многупати сте слушнале дека луѓето се жалат на него, него го ...
сите 3 | | | веќе видена

Непрестануват мизерните услови во студентскиот дом Кузман Јосифовски Питу. Од почетокот на грејната сезона воопшто нема вклучено греење, а од четвртокот нема ...
сите 2 | | | веќе видена

Денес е Светскиот ден на студентите, денот кога се сеќаваме на борбите на студентите во минатото, ги славиме нивните имиња и ги почитуваме резултатите од ...
сите 48 | | | веќе видена

Воздухот е се позагаден, а најодговорните Заев, Шилегов, а тука би ги споменала со не помала вина и битолската градоначалничка Петровска, и струмичкиот „татко“ ...
сите 87 | | | веќе видена

Во јавноста излегоа информации за планираниот буџет за 2019 година. Имено, според експертите ова е историски најголемиот буџет на Република Македонија од 3,7 ...
сите 237 | | | веќе видена

Нема ден да помине без скандал на Владата на СДСМ, обвинува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. -На повидок е нов скандал кој Владата експресно ...
сите 19 | | | веќе видена

Договорот од Преспа не го решава проблемот, туку го интензивира, не го архивира, туку го одржува, рече Кирјакос Мицотакис, претседателот на најголемата грчка ...
сите 138 | | | веќе видена

Јас знам дека тие луѓе очекуваат помирување. Јас знам дека лично не е мое да коментирам во делот на судот дека тие луѓе не се терористи., тоа го знам. И во ...
сите 24 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски знаеле за движењето на поранешниот премиер Никола Груевски? Ова е прашањето кое на ...
сите 408 | | | веќе видена

next