Економски

Графичкиот тим на ТВ21 подготвки приказ во кој ја споредуваат излезеноста на последните претседателски избори во 2014 година со изборите кои се одржуваат ...
сите 10 | | | веќе видена

На сите гласачки места од 7 часот гласањето тече непрекинато и без проблеми. Само во едно гласачко место во Студеничани не се гласа, информираат од ДИК. До ...
сите 178 | | | веќе видена

На полноќ заврши изборната кампања за претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид, Дебар и Ново Село и започна ...
сите 153 | | | веќе видена

Драматичен пад на просечната плата во Република Македонија. За само два месеци просечната плата е намалена за 1592 денари. Просечната месечна исплатена ...
сите 26 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето вечерашно гостување на телевизија Алфа истакна дека Силјановска одамна била дел од Европа, а ...
сите 63 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија на Телевизија Алфа гостуваше претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој кажа дека кариерата на Пендаровски започнува во ...
сите 63 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа само 1 час пред почетокот на изборниот молк истакна дека во цела ...
сите 63 | | | веќе видена

Вечерва Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на митинг пред граѓаните од општина Пробиштип . Мицкоски кажа дека СДСМ воопшто не ги ...
сите 85 | | | веќе видена

Дури и во првичниот извештај на ОБСЕ/ОДИХР стои забелешката за атакот врз мене и наместо да се радуваат дека има кандидат жена, тие атакуваат и за родот и ...
сите 130 | | | веќе видена

Во вчерашната дебата на ТВ21, кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Силјановска Давкова својот противкандидат го потсети како ...
сите 130 | | | веќе видена

next