Економски

Република Македонија живее со најголемиот политички мотивиран процес, воден од партиското Кацарска судството со единствена цел: задоволување на единствениот ...
сите 70 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Димитар Стеванаџија во македонското собрание, денеска се обрати во рамките на дискусијата за ребаланс на буџетот. Тој истакна дека ...
сите 28 | | | веќе видена

Заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули, денеска, одржа прес конференција на која ги појасни новите измени во Законот за ...
сите 124 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи известува дека денес, сабота, сите даночните канцеларии (регионални дирекции, даночни одделенија и даночни шалтери) ќе бидат ...
сите 34 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во неговото гостување во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77 изјави дека ВМРО-ДПМНЕ кога ќе се врати на ...
сите 59 | | | веќе видена

Во интервју за Алфа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски говореше за состојбите во ВМРО-ДПМНЕ за промените кои се случуваат во самата партија и ова ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Отвореното студио на телевизија Алфа истакна дека економијата се движи во ...
сите 92 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија Отворено на Канал 5 гостуваа лидерот на ГРОМ Стевче Јакимовски и Љубчо Зиков. Имено Стевче Јакимовски истакна дека ова експресно ...
сите 5 | | | веќе видена

Пратеникот Илија Димовски од редовите на ВМРО ДПМНЕ денеска на собраниската расправа за ребалансот на буџетот кажа дека Владата ја промашила проекцијата за ...
сите 34 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМЕ Драган Цуклев денеска од собраниската говорница во расправата за ребаланс на буџетот кажа дека Владата има катастрофално ...
сите 28 | | | веќе видена

next