Економски

Познатиот британски филмски и театарски актер, Мајкл Кејн откри дека решил да го смени своето име. – Сега навистина се викам Мајкл Кејн, изјави актерот за ...
сите 3 | | | веќе видена

Компаниите си ги наплатуваат долговите за 120 дена во просек, ама не и малите и микро компании. На точно 34.662 компании колку што во Македонија се во ...
сите 30 | | | веќе видена

Во 2008 Ахмети и ДУИ биле против промена на името како услов за влез во НАТО – ова е суштината на второто продолжение на објавување на информации до кои ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ги додели стипендиите „Борис Трајковски“ за академската 2018/2019. Традиционално и годинава беа ...
сите 20 | | | веќе видена

Какво било ветување подарок или друга лична корист на гласач е кривично дело според кривичниот законик во Република Македонија и може да се казни со казна ...
сите 98 | | | веќе видена

Во целост ги демантираме паушалните оценки објавени на некои портали дека има конфликт на интереси во врска со договорот за користење диретен интернет пристап ...
сите 2 | | | веќе видена

Генералниот директор на ФАО на работилница во Ватикан повика на јавни политики кои се насочени кон намалување на дебелината и прекумерната тежина. ...
сите 11 | | | веќе видена

Вистинска брука пред министерот за Европа при германското МНР, Михаел Рот, пишува Охрид1. На Антилки Театар во Охрид во моментов како дел од кампњата за ...
сите 50 | | | веќе видена

Партијата на Солза Грчева, „Глас за Македонија“ поднесе претставки до надлежни институции за говорот на премиерот Зоран Заев во Крива Паланка во која тој им ...
сите 110 | | | веќе видена

Здружението „Здрава котлина“ информира дека се организира масовен народен отпор против рудникот на смртта, а СДСМ од Иловица и од Штука упати директни пораки ...
сите 17 | | | веќе видена

Според официјална анкета на ОБСЕ излезноста на референдумот ќе биде катастрофално лоша. Според податоците од оваа кредибилна институција излезноста ќе изнесува ...
сите 76 | | | веќе видена

Реакција и барање за повисока плата на адреса на Владата упатува и независниот академски синдикат. Според дописот до медиумите од НАкС потенцираат дека ...
сите 3 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев вчера заедно со Влатко Ѓорчев ги посети Кочани и Виница. -Виница е се по празна, власта која ветуваше дека ...
сите 199 | | | веќе видена

Професорот и аналитичар Жидас Даскаловски на својот Фејсбук профил објави статус во врска со промената на името од страна на владата на СДСМ на чело со Зоран ...
сите 4 | | | веќе видена

next