Економски

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај и неговиот заменик Енвер Хоџај најавија можност за прекин на дијалогот со Србија, доколку Советот на министри на Европската ...
сите 110 | | | веќе видена

Во Подрачната единица на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство во Велес неделава почна аплицирањето на лозарите од велешкиот поширок ...
сите 11 | | | веќе видена

Во есенскиот економски извештај на Европската Комисија пишува дека економското закрепнување на државата главно ќе зависи од инвестициските активности на ...
сите 23 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 20 | | | веќе видена

Експертите се едногласни дека наводната даночна реформа за праведни даноци ќе нема речиси никаков ефект во буџетот на Република Македонија. Имено токму на оваа ...
сите 57 | | | веќе видена

Загрижувачки бројки вечерва покажуваат мерните станици за квалитетот на воздухот во повеќе скопски населби. Најалармантно е во Карпош каде во моментов ...
сите 18 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија Отворено на Канал 5 гостуваше актуелниот вице премиер Кочо Анѓушев. Во емисијата се дискутираше за економската состојба и за ...
сите 8 | | | веќе видена

Тој е толку моќен поради моќната комбинација на зелен чај, ловоров лист и цимет. Сите три состојки се здрави и одлично ги согоруваат мастите и го забрзуваат ...
сите 17 | | | веќе видена

Мирисот на солта и боровата шума ја смируваат душата, а звукот на брановите како да шепотат на уво и нежно го масираат телото со капките вода во воздухот. ...
сите 6 | | | веќе видена

next