Економски

Пожар избувна попладневно над Прилеп. Пожарот, како што информираат од прилепската противпожарна единица, почнал околу пладне со запалена сува трева кај ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку својот Фејсбук профил објави видео во кое вели да покажеме кичма, која тие сакаат да ја немаме, против секоја ...
сите 204 | | | веќе видена

Живеам за подобро утре на Охрид и охриѓани Со охриѓани сум цел живот и знаат дека заедно можеме да создадеме уште повеќе за сите нас и за градот, вели ...
сите 3 | | | веќе видена

Право и правда во Македонија веќе не постојат. Институциите во целост се ставени во служба на власта. Се злоупотребуваат и законите и сите државни ресурси за ...
сите 13 | | | веќе видена

Не можеме, а да не потсетиме дека откако со СДСМ „дојде животот“ во Охрид и Република Македонија, не само што нема правда и мир, туку нема ни Ж од живот, и тоа ...
сите 99 | | | веќе видена

Проблемот со иселувањето станува се поалармантен. Имено, голем број на млади луѓе воопшто не ја гледаат својата иднина во Македонија а тоа го потврдува и ...
сите 18 | | | веќе видена

Според податоците на Државниот завод за статистика, на крајот на учебната 2017/2018 година, бројот на учениците во редовните основни училишта изнесува 188 517, ...
сите 18 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи од почетокот на наредниот месец ќе почне да ги доставува на граѓаните претпополнетите годишни даночни пријави за остварени приходи во ...
сите 20 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Судијата на претходна постапка при Основниот суд ...
сите 206 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави статус во врска со апсењето на поранешниот градоначалник на општина Карпош ...
сите 222 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски утрово е приведен по налог на Јавен обвинител. Лидерот на партијата „ГРОМ“ се очекува да биде ...
сите 206 | | | веќе видена

Да јас се чувствувам безбедна. Се уште одам на работа пешки, талкам по скопските улици и се чувствувам безбедна. Мислам дека ако сте биле долги години дел од ...
сите 137 | | | веќе видена

Универзитетската професорка Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата ...
сите 137 | | | веќе видена

next