Економски

Прeтседателката на Долниот дом на британскиот Парламент, Андреа Лидсом денеска најави дека на 29 јануари би требало да се одржи дебата и гласање за „планот Б“ ...
сите 385 | | | веќе видена

По вчерашната објава по социјалните медиуми за Стојан Павлески кој лежи на Клиниката за трауматологија, не престанаа реакциите на револтираните граѓани како е ...
сите 20 | | | веќе видена

Во Кратово има родилиште и еден гинеколог кој е на повик доколку има трудница која треба да се породи. Директорката на Здравствен дом Кратово, Мирјана ...
сите 5 | | | веќе видена

Пет години живеат без струја, со социјална помош од само околу 1.900 денари. Јадат еднаш во текот на денот и живеат во куќа пред распаѓање. Ова е тажната ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница за Никола Војминовски, осуден на 13 години затвор за обид за убиство над претседателот на ...
сите 95 | | | веќе видена

Со внесување на исказите на родителите на жртвите и другите материјални докази во записник за главен претрес почна денешното рочиште за предметот „Монструм“ на ...
сите 62 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи синоќа испрати Вербална нота до грчкото Министерство за надворешни работи, со која го информира дека се исполнети сите ...
сите 58 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди синоќа на лоша финансиска ситуација во ОН, оценувајќи дека таквата состојба не треба да ...
сите 29 | | | веќе видена

Оваа диета речиси и не содржи јаглени хидрати и поради тоа е толку успешна. Доколку сакате да ослабете, оваа диета која се базира на варени јајца може да биде ...
сите 20 | | | веќе видена

next