Економски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Делчево. На средбата Мицкоски говореше ...
сите 162 | | | веќе видена

Судијката Елена Гошева предлага Уставниот суд да изрече времена мерка – стопирање на сите активности за одржување и спроведување на референдумот, дознава ...
сите 65 | | | веќе видена

Бев во посета на Делчево, град кој силно ги чуствува последиците од хаосот кој го создава актуелната влада, на економски и политички план, напиша лидерот на ...
сите 162 | | | веќе видена

Зоран Заев е личноста со можеби најмал кредибилитет во нашата држава која што има право да кажува што ќе прават граѓаните на 30 септември, откако еве година ...
сите 15 | | | веќе видена

Во своето гостување на телевизија Алфа, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште еднаш го повика премиерот Зоран Заев да се охрабри и да се појави на ...
сите 162 | | | веќе видена

Бидејќи Републичкиот Јавен обвинител Љубомир Јовески, до вчера не најде за потребно да постапи по допрен глас и да отвори соодветна постапка, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 268 | | | веќе видена

Зоран Заев сака да ја избрише Република Mакедонија, нејзината историја, традиција и култура. Зоран Заев сака да го поништи македонскиот идентитет. Затоа ги ...
сите 158 | | | веќе видена

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше голема еко акција низ цела Македонија. Во рамки на глобалното граѓанско движење Светски ден на ...
сите 51 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при вчерашната дебата со министерката за одбрана, Радмила Шекеринска во емисијата 360 на Алсат телевизија ...
сите 48 | | | веќе видена

Правото на глас е најсвето демократско право. Секој граѓанин мора да биде слободен да ја изрази сопствената волја на избори или референдум. Дали ќе гласа или ...
сите 268 | | | веќе видена

Македонскиот народ не е непријател на државата Република Македонија, без разлика на одлуката КАКО ќе постапи. Непријател е оној што се колне во дедовината, во ...
сите 158 | | | веќе видена

Заев ги излажа земјоделците, илјадници семејства кои единствен извор за живот им е земјоделието имаат нарушена егзистенција. Година ипол откуп нема, а кога има ...
сите 158 | | | веќе видена

Криењето зад тоа дали сме за ЕУ и НАТО е манипулација со граѓаните. Сега прашањето е за договорот за името, а не за влез во НАТО и ЕУ. Членството во овие ...
сите 12 | | | веќе видена

Органите на прогон трет ден не го повикуваат премиерот Зоран Заев да одговори во врска со поттикнувањето на сопствениците на фирми да купуваат гласови. Не ...
сите 268 | | | веќе видена

СДСМ призна дека македонската телевизија нема да биде македонска. Стево Пендаровски призна дека се губи институционалниот идентитет. СДСМ призна дека и МАНУ, ...
сите 158 | | | веќе видена

Полека влегуваме во фазата капитулација на Шекеринска и Заев – напиша Васко Ефтов на својот Фејсбук профил по повод синоќешниот телевизиски дуел на Радмила ...
сите 56 | | | веќе видена

next