Економски

Во вечерашната емисија „Отворено на Алфа“ гостуваше и актерот Сашо Тасевски кој говореше за скандалот што е актуелен деновиве во врска со делење на субвенции ...
сите 9 | | | веќе видена

Непотизмот продолжува да царува во државната администрација и единиците на локалната самоуправа. Последниот пример со вработувањето на синот на пратеничката ...
сите 36 | | | веќе видена

Откако во јавноста се кренаа лавина реакции за изборот на баџанакот на собранискиот спикер Талат Џафери, Нури Бајрами за член на Државната комисија за ...
сите 36 | | | веќе видена

На свечена церемонија утре ќе биде подигнато знамето на НАТО пред Владата на Република Македонија, која наскоро ќе го носи името Република Северна Македонија. ...
сите 104 | | | веќе видена

Во средата отидовме на Инфективна клиника околу пладне. Детето беше изнемоштено, рекоа дека се морбили, а јас им кажав за болеста на детето го лечевме во ...
сите 6 | | | веќе видена

Документи за идентификација ќе можат да се извадат со „Република Македонија“ дури и откако во сила ќе стапи овие денови новото уставно име со објава во Службен ...
сите 11 | | | веќе видена

Веќе втора година сведоци сме на нетранспарентно и скандалозно носење на Годишната програма на Министерството за култура на Република Македонија за финансирање ...
сите 74 | | | веќе видена

Координаторот на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски денеска во Собранието на Република Македонија оствари средба со претставници на Европскиот ...
сите 9 | | | веќе видена

Неспособноста на Заев и Филипче се плаќа со животите на граѓаните, оставка веднаш, вели во видео обраќање Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. -За ...
сите 37 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз аздиса во масовниот грабеж што го спроведува периодов. Очигледно малку им се пари од тендери, криминални иновации и патни трошоци, ...
сите 135 | | | веќе видена

Република Македонија е обесчестена и обезличена. Зградата со адреса Илинденска број 2 во Скопје, осамна без буквите Влада на Република Македонија!Македонија е ...
сите 104 | | | веќе видена

Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската ...
сите 27 | | | веќе видена

Само што сѐ започна со поставувањето на новите табли со новиот назив на нашата држава, револтот кај граѓаните излезе на виделина, па поставените табли каде што ...
сите 49 | | | веќе видена

По скандалот со вработување на доктори специјализанти во болницата во Тетово се вработуваат специјализанти според привилегии, а не според знаењето и ...
сите 23 | | | веќе видена

next