Економски

Лукот содржи лековити својства кои природно се борат против бактериите, вирусите и габичките. Лабораториски студии и анализи потврдија дека сировиот лук ги ...
сите 27 | | | веќе видена

Многумина не знаат што претставува постот. Конзумираат алкохол, цигари, се расправаат со родителите, партнерите и пријателите, но не јадат храна од животинско ...
сите 31 | | | веќе видена

Со 11 гласа „за“ и 2 „против“, денеска Судскиот совет донесе одлука за разрешување на судијката Софија Лаличиќ. Нејзиното име беше споменато во еден од ...
сите 57 | | | веќе видена

Сонот за слабеење и витка става конечно може да се оствари! А сето тоа со помош на многу едноставен пијалак направен од две евтини состојки! Измерете се ...
сите 18 | | | веќе видена

Георги Баждаров, соработник на Делчев, во 1918 година го посетил Крушево. Бил кај својот пријател, кметот Наум Томалевски и побарал да се види со некој борец ...
сите 6 | | | веќе видена

Бугарскиот пејач од ромско потекло Азис е голема естрадна ѕвезда, која доживеа безброј визуелни и естстски трансформации. Неговата мајка Гергина, се појави на ...
сите 17 | | | веќе видена

Пастор во Велика Британија вели дека „моќта на молитвата“ го вратила во живот, откако бил починат 15 минути.Пасторот Кристофер Викленд од Пентекосталната црква ...
сите 5 | | | веќе видена

Пакистанската полиција уапси маж (28) во Џакобабад, под сомневање дека ја задушил својата сопруга (19) за време на нивната прва брачна ноќ. Младоженецот по ...
сите 2 | | | веќе видена

Зборувајќи за лекот „ивермектин“, кој бил еден од поевтините лекови кои се покажале успешни во борбата против коронавирусот, доктор Никола Пановски вечерва ...
сите 28 | | | веќе видена

Брачниот пар Орданоски повторно вербално се пресметува преку социјалните мрежи. Роберт Орданоски објави статус во кој ја обвинува својата поранешна сопруга ...
сите 4 | | | веќе видена

По објавувањето на интервјуто што принцот Хари и Меган го имаа со Опра Винфри, реакциите не стивнуваат… А сега и полусестрата на Меган Маркл, Саманта Маркл, ги ...
сите 115 | | | веќе видена

Поранешната пејачка Ноне Неделковска призна дека ѝ недостасуваат патувањата, па објави слики од плажа на Ибица со коментар „Физички сум во Македонија. Со ...
сите 5 | | | веќе видена

Зошто некои луѓе уште го сакаат Тито? Зошто за него зборуваат во сегашно време? Можеби затоа што велат дека ако масата прифати некого за свој водач, тогаш тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Подготвил: Дарко ЈАНЕВСКИ за Денешен.мк Во 1896 година, по меѓународното признавање на Фердинанд за кнез на Бугарија (Фердинанд Саксобурготски, кнез на ...
сите 5 | | | веќе видена

Новите мерки на Владата на унгарскиот премиер Виктор Орбан вклучуваат поголем заем за семејствата со најмалку две деца за да им се помогне да купат дом, ...
сите 19 | | | веќе видена

Пејачката Рада Манојловиќ призна дека била мета на потсмев поради автомобилот што го возела, а како што тврди, работниците на бензинската пумпа ја исмевале, а ...
сите 2 | | | веќе видена

next