Инфлацијата во Турција во февруари надмина 67%


Време зa читање: 3 минути Економските активности се забавени, движењата се или ниски или негативни, единствено јавната и личната потрошувачка има солиден раст, ...
| | веќе видена | слични

Finance Think го публикуваше Макроекономскиот монитор за квартал 4, 2023 година. Во четвртиот квартал од 2023, БДП се зголеми за 0.9% на годишна основа, со што ...
| | веќе видена | слични

Економското забавување кое е моментално на сцена ќе продолжи најмалку во првата половина од 2024 година, велат од Институтот за економски истражувања и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инфлацијата во Албанија во февруари изнесува 2,6 отсто, што е најниско ниво во последните три години и под проектираното ниво на Централна банка на Албанија, ...
| | веќе видена | слични

Годишната инфлација во Европската Унија и во еврозоната продолжува да покажува знаци на олабавување, при што бројките од јануари покажуваат пад во 15 од ...
| | веќе видена | слични

Индустриското производство во Германија во јануари се зголемило за 1,0 отсто на месечна основа, покажуваат податоците на Сојузниот завод за статистика на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги слушам од СДС велат дека било храброст да донесеш тешки одлуки…. да смениш име, да смениш устав, да прифатиш бугарски диктат. Јас на ова ќе ги прашам ...
сите 613 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Битола го одржа завршниот митинг од кампањата за првиот круг на изборите, од каде испрати порака до ...
сите 354 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, верувам во вашата љубов кон државата, сакате да биде безбедна, а вашите животи побогати и посигурни. Заедно одиме кон таа цел. Ви ветувам, ...
сите 221 | | | веќе видена

Само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во нашето општество. Само со ЕУ можеме да ги подобриме состојбите во сите сегменти на општеството. Од ова, нема ...
сите 232 | | | веќе видена

Доживеавме вчера во Скопје да ни веат знамиња на туѓи држави и да ни скандираат УЧК, а притоа целата наша политичка елита и од позиција и од опозиција да молчи ...
сите 93 | | | веќе видена

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, не знае колку се вистинити гласините за можен бојкот во вториот круг од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлацијата во Турција во февруари надмина 67%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: