Економски

Вкупно седум лица се полесно повредени по лизгањето на земјиштето на плажата „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос. Сите повредени биле пренесени во Општата ...
сите 13 | | | веќе видена

Директорот на јавното претпријатие Македонски енергетски ресурси, Бајрам Реџепи, во дебата посветена на изградбата на гасоводот по сртот на Водно во емисијата ...
сите 19 | | | веќе видена

мнозинство и потребни се избори, смета лидерот на грчката партија Река, Ставрос Теодоракис во однос на несогласувањата во грчката Влада околу Договорот од ...
сите 171 | | | веќе видена

Жителите на селата во Тиквешкиот регион во своите подруми чуваат маџун кој е стар и по неколку децении, а е наследен од нивните баби и дедовци. Велат колку ...
сите 4 | | | веќе видена

Уставниот суд на Република Македонија на 21-та седница закажана за 19 септември (среда) со почеток во 9.30 часот ќе ги разгледува иницијативите за оценување на ...
сите 182 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи и на пензионерите им ја скрои капата, па тие на стари години ќе треба технолошки да се описменуваат и тоа во услови кога 99 отсто од ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред стартот на грејната сезона, се поголем е интересот кај правните лица и домаќинствата во Скопје за бесплатно приклучување кон системот за централно греење. ...
сите 16 | | | веќе видена

Во најновиот извештај на европската канцеларија на Светската здравствена организација стои дека луѓето во Европа живеат подолго, но напредокот е загрозен ...
сите 7 | | | веќе видена

Локалната власт на СДСМ во општина Василево за само една година мандат ќе ја зголеми општинската администрација за 50 отсто. Станува збор за оглас за ...
сите 3 | | | веќе видена

Вработените во јавната администрација се соочуваат со невидени притисоци во очи на референдумот за промена на уставното име. Откако во неколку општини им ...
сите 30 | | | веќе видена

Зоран Заев го допре дното. Зоран Заев ја одреди цената за која што граѓаните треба да се откажат од националниот идентитет. Зоран Заев отворено порача колку ...
сите 136 | | | веќе видена

next