МАСЛИНОВОТО МАСЛО ДОСТИГНУВА АСТРОНОМСКИ ЦЕНИ, во Португалија поскапо за 70 проценти, во Грција – 67%

На ниво на ЕУ цената на маслиновото масло се зголемила за 50% за една година, соопшти бирото за статистика на Европската Унија – Еуростат. Португалија ...
| | веќе видена | слични

Хрватска произведува само половина од годишните потреби за зеленчук, а остатокот мора да се увезува. Ова го покажува анализата на Хрватското здружение на ...
| | веќе видена | слични

Конфликтот во Украина, кој ја отежна испораката на жито, санкциите наметнати од Европската унија кон Русија, медитеранскиот регион кој се повеќе наликува на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во февруари светските цени на храната паднаа на најниско ниво во последните три години, објави денеска Организацијата за храна и земјоделство при Обединетите ...
| | веќе видена | слични

Цените на храната паднаа на најниско ниво во последните три години во февруари, благодарение на значително поевтините житарки кои претежнале над поскапите ...
| | веќе видена | слични

Светските цени на прехранбените производи се намалуваат седум последователни месеци. Организацијата за храна и земјоделство на Обединетите нации (ФАО) во ...
| | веќе видена | слични

Хрватска оваа година ќе заврши на дното на Европа по производство на говедско месо, проценува статистичкиот завод на Европската унија. Врз основа на достапните ...
| | веќе видена | слични

Цели два дена во центарот на Брисел минатиот месец, околу 60 претставници на ЕУ и владини претставници, експерти за безбедност на храна, претставници на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАСЛИНОВОТО МАСЛО ДОСТИГНУВА АСТРОНОМСКИ ЦЕНИ, во Португалија поскапо за 70 проценти, во Грција – 67%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: