Комисијата за економски прашања за расправата за Митилинеос не ги викна инженерите, ниту пак министерот Бектеши

2 копии

Денес во 12,30 часот, единаесет пратеници, членови на собраниската Комисија за економски прашања ќе одлучуваат за донесување на четири предлог закони за ...
| | веќе видена | слични

Македонија повторно се задолжува, а најновиот заем ќе го земе државната компанија „НОМАГАС АД Скопје“, за што државата е обврзана да издаде гаранција . „ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собраниската Комисија за здравство денеска го прифати Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за здравствената заштита, по скратена постапка, со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратениците попладнево го разгледаа Предлог-законот за основање медицински факултет во состав на Универзитетот „Свети Климент Охридски“ - Битола, во прво ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши и кадар од ДУИ во Владата, најавува дека за поддршката на предлог законите за стратешки инвестициски проекти во ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за економски прашања ќе одлучува од денеска за донесување на четири предлог закони за стратешките инвестициски проекти Соларен парк Стипион, Соларна ...
| | веќе видена | слични

Здружението на инженери информира дека вчера поднело претставки до 11 надлежни институции со барање пратениците во Собранието да не го изгласаат штетниот закон ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државите од Г7 изразија солидарност со Израел и ги осудија постапките на Иран Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека неговата влада ќе стори сѐ за ...
сите 323 | | | веќе видена

Иран лансираше стотици беспилотни летала и проектили кон Израел во саботата вечерта, како одговор на израелскиот напад врз иранскиот конзулат во Дамаск, во кој ...
сите 324 | | | веќе видена

Денес сум повторно во Тетово и повторно поставувам прашања до еден претседателски кандидат. Овој пат тоа е кандидатот на ДУИ, Бујар Османи кој пред некој ден ...
сите 429 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
сите 321 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 200 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисијата за економски прашања за расправата за Митилинеос не ги викна инженерите, ниту пак министерот Бектеши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: