Мермерниот комбинат со пониски приливи и намалена добивка


2 копии

Податоците од последниот извештај на Агенцијата за регулирање на железничкиот сообраќај откриваат дека платите на малкуте вработени се навистина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голем дел од општините во државата и во економската 2023 та не успеаја да ги реализираат буџетските планови – има потфрлување кај наплатата на данок на имот, ...
| | веќе видена | слични

Тетовски „Жито Полог“ објави голема загуба за минатата година. Цели 357 илјади евра е негативниот финансиски резултат со кој компанијата ја завршила ланската ...
| | веќе видена | слични

Минатата година не му одело сосема добро на рударскиот комбинат „Силекс“ од Кратово. Така барем зборува Билансот на успех на ова акционерско друштво објавен на ...
| | веќе видена | слични

Вработените во Оперативно – техничката агенција, попозната како ОТА во текот на минатата година примале грубо нешто помалку од две илјади евра плата, која ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мермерниот комбинат со пониски приливи и намалена добивка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: