Тутунски комбинат Прилеп предлага повисока цена – 365 денари за килограм I класа ароматичен тутун

Тутунскиот комбинат од Прилеп за 35 денари ќе ја зголеми откупната цена за килограм прва класа ароматичен тутун од ланската реколта. Од актуелните 330 на 365 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По 7 години власт на СДС , нема ниту еден реализиран проект за Валандово, изјави денеска Јулија Тушевска, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Валандово. „Нема ...
| | веќе видена | слични

Нема економски бум со 500 вработувања за валандовчани. Затоа пак фамозниот проект 5/ 50/ 500 се претвори во партизација на општинската администрација. Во ...
| | веќе видена | слични

Почитувана јавност, Почитувани сограѓани, Хаосот кој го создава власта на СДС во здравството нема крај. Хаосот го чувствуваме сите ние, граѓаните и секојдневно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сегашните цени кои ги нудат откупувачите се комплетно неприфатливи за нас и го водат тутунопроизводството во колапс. Ова е ставот на Националната земјоделска ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од фејсбук изјава на Сашо Дамјаноски од ОК на ВМРО-ДПМНЕ-Крушево -СДС е веќе 7 години на власт. Што добивме од оваа криминална, предавничка и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјоделието во Преспа во изминативе години е во катастрофална состојба. Тоа е резултат на лошите политики на актуелната власт. Обработливите површини под ...
| | веќе видена | слични

„Во мало место не дај боже да се разболиш”, е главната забелешка во Македонија, а Кочани не е исклучок. Граѓаните вон Скопје имаат ограничена здравствена ...
| | веќе видена | слични

Без трошка срам, вчера самопрогласениот некогашен премиер Димитар Ковачевски одржа средба со тутунопроизводителите, на која било истакнато дека СДС го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тутунски комбинат Прилеп предлага повисока цена – 365 денари за килограм I класа ароматичен тутун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: