Економски

Власта по дефиниција е хунта. Тргни од самиот почеток како е избран претседателот на Собранието со 58 или 59 гласа и сите постапки понатаму. Референдумот каде ...
сите 6 | | | веќе видена

Актерот Роберт Вељановски на својот Фејсбук профил објави видео на кое јасно се гледа како без никаква забрана се извршуваат градежните работи во општината ...
сите 38 | | | веќе видена

Фалсификувани документи, праќање на пари на туѓи трансакциски сметки, за една иста исплата за обештетување на штетите причинети од земјотресот лани, се ...
сите 8 | | | веќе видена

Денес на Комисијата за изборите и именувањата каде се избираа членови на Советот за граѓански надзор на Опеативно-техничката агенција, владеачкото мнозинство ...
сите 25 | | | веќе видена

Скопските општини не ги почитуваат препораките на градската администрација. И покрај екстремното загадување дозволуваат на терен се уште да траат градежните ...
сите 204 | | | веќе видена

Состојбата со загадениот воздух е алармантна, се губат животи, владата да прогласи вондредна состојба, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во ...
сите 36 | | | веќе видена

Милијардерот Ворен Бафет има изјавено дека тајната на неговиот успех е тоа што чита книги секој ден – по 500 страници на ден, всушност. Ако веднаш скокнете ...
сите 12 | | | веќе видена

Даница од Радовиш е самохрана мајка. Едното дете како последица на вродената срцева мана добива и пулмонална хипертензија. Соодветен лекар нема во Македонија ...
сите 14 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев и СДСМ апсолутно ги разочарува сите категории на граѓани, ги разочарува младите, ги разочарува старите, ги разочарува и вработените и ...
сите 91 | | | веќе видена

Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална процедура, а со тоа и штетен. Ова се главните причини заради кои што ВМРО-ДПМНЕ денес поднесува ...
сите 114 | | | веќе видена

Во среда во 10 часот по локално време започнува расправата во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, а гласањето ќе биде во четврток вечер, ...
сите 143 | | | веќе видена

Зоран Заев и неговите сопартијци, на парламентарните и локалните избори, на граѓаните им ветуваа чист воздух. Пред два дена Скопје беше најзагаден град во ...
сите 38 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 93 | | | веќе видена

next